Avrupa Spor Haftası spor gösterileriyle başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Herkes İçin Spor Federasyonu koordinesiyle her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında yaş ve cinsiyet gözetilmeksizin 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Avrupa Spor Haftası etkinlikleri dün başladı. Olukbaşı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüşle başlayan etkinlikler, Cumhuriyet Meydanı’ndaki protokol konuşması ve spor gösterileriyle devam etti.

Törene Vali Avni Çakır, Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ile kurum kuruluş temsilcileri katılım sağladı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Cumhuriyet Meydanı’nda günün anlam ve önemine binaen konuşma gerçekleştirdi.

Pandemi sürecinde dahi sportif faaliyetlerin online bir şekilde devam ettiğini belirten Reşat Asrak, “Sporun ilimizde, ilçelerimizdeki spor tesislerimizde, okullarımızda, mahallelerimizde, semt sahalarımızda, resmi kurumlarımızda ve evlerimizde 7’den 70’e her yaş gurubunda sporun yaygınlaştırılması, gerek okul sporlarında, gerek amatör spor kulüpleri, gerek düzenlenen turnuvalarla ilerleyişimiz devam ederken pandemi sürecinde evde kalmak zorunda olduğumuz dönemlerde dahi online eğitimlerimiz ile sportif faaliyetlerimiz devam etmiştir” ifadelerini kullandı.

İlimizdeki sportif faaliyetlere de değinen Asrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençlik ve Spor Bakanlığımızın öncülüğünde Belediyelerimiz, okullarımız, üniversitelerimiz, federasyonlarımız, kulüplerimizin faaliyetleri ve tesis yatırımları ile Kastamonu bir spor şehri olma yolunda ilerlemektedir.Avrupa Spor Haftası sürecinde pandemiye karşı gerekli tedbirler alınarak ilimizde çeşitli sportif etkinlikler düzenlenmektedir. Gençlerimizin, çocuklarımızın ve tüm Kastamonuluların sosyal yaşamlarının gelişmesi, sağlıklı birer birey olması, herkesin spor yapabilmesi için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Bakanımızın, Sayın Valimizin, Sayın Milletvekillerimizin, Sayın Belediye Başkanımızın, Bakanlığımıza bağlı tüm birimlerimizin, Federasyonlarımızın desteği ve çalışma arkadaşlarımızın gayreti ile herkesin spor yaptığı bir il olma yolunda azimle ilerliyoruz”