Ayakkabıcılar Federasyonu Genel Başkanı Aydan: “Bu sıkıntılar aşılacak”

Tosya ve Kastamonu’da esnaf ziyaretlerinde bulunan Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Aydan, “Ekonomik sorunlar ve yaşanan krizden esnafımız çok etkilendi. Ama bunlar aşılacak, sorun ve sıkıntılar çözülecek. Meslekte esnafımızın yaşadığı sıkıntı ve sorunları çözmek, işlerini kolaylaştırmak için elimizden gelen gayreti arkadaşlarımızla birlikte göstereceğiz” dedi.

 

 

Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Aydan hafta sonu ilimizdeydi.

İlk ziyaretini Tosya’ya yapan Aydan daha sonra Kastamonu’ya gelerek esnaf ziyaretlerinde bulundu  ve Tosya’da olduğu gibi üyelerinin sıkıntı ve sorunlarını dinledi.

Aydan, gezisiyle ilgili şunları söyledi:

“Kastamonu ve Tosya’yı ziyaret etik. Odalarımıza üye olan meslektaşlarımızla görüşerek varsa sıkıntı ve sorunlarını dinledik. Ekonomik sorunlar ve yaşanan krizden esnafımız çok etkilendi. Ama bunlar aşılacak, sorun ve sıkıntılar çözülecek. Meslekte esnafımızın yaşadığı sıkıntı ve sorunları çözmek, işlerini kolaylaştırmak için elimizden gelen gayreti arkadaşlarımızla birlikte göstereceğiz. Tosya’da ‘Ayakkabımatik’i icat eden ve 40 yıldır da bu meslekte hizmet veren Ahmet Büyükseçkini de işyerinde ziyaret ettik ve kendisini de başkanlığımız adına kutladık ve teşekkür ettik. Yine esnaf ve sivil toplum kuruluşları ziyaretlerimizde bizlere gösterilen yakın ilgi ve alaka misafirperverlik için de çok teşekkür ediyoruz. ”

Kastamonu Kunduracılar Odası Başkanı Mehmet Kalyoncuoğlu ise, ziyaretle ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi:

“ Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu Genel Başkanı  Ahmet Aydan, Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu Genel Sekreteri Süleyman Sırrı Köklü ile Tosya’da Terziler Odası Başkanı Mehmet Erzayın, Tosya Tabaklar ve Deri Eşya Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Nurettin Küçüktuzsuz  ve oda yetkililerininde katılımı ile cuma günü Tosya’da esnaf ziyaretleri geçekleştirdik. Cumartesi günü de ilimizde hizmet veren kunduracı esnaflarımızı ziyaret ettik. Her iki yerde de esnaflımızla istişare ederek, görüşerek varsa sorun ve sıkıntılarını dinledik. Genel Başkanımız Ahmet Aydan’da yaşanan sıkıntı ve sorunları dinleyerek bunları çözme yolluna gidereceklerini söyledi. Yine Genel başkanımız Aydan Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanımız Dursun Ergin’i KESOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Madeni Eşya İmal ve satıcıları Odası Başkanı Fehmi Yılmaz’ı ziyaret etti. Çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundular. İlimiz olduğu gibi Türkiye genelinde de esnafları ziyaret ederek sorunlarını yerinde inceleyeni tespit eden ve dinleyen Genel Başkanımıza ve Genel Sekreterimize Odamız adına teşekkür ediyor, çalışmalarında da başarılar diliyorum.”  CM