Babaş’tan üç talep

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, dünkü İl Koordinasyon Kurulu toplantısında üç konuyu gündeme getirdi; Otopark, dilenci ve aydınlatma.

Okulların bahçelerinin altını otopark yapma noktasında son zamanlarda bazı taleplerin geldiğini söyleyen Başkan Tahsin Babaş, “Yönetmelik şu anda buna izin vermiyor. Ancak yakın bir zamanda yönetmelikle ilgili bazı değişiklikler yapılacağı yönünde duyumlarımız var. Eğer yönetmelik çıkarsa bu konunun değerlendirilmesini istiyorum. Çünkü çok önemli ve Türkiye’deki bütün belediyelerin talebi var bu noktada” dedi.

Kastamonu’nun koordinasyonu gerektirecek bir diğer konusunun ise dilenciler olduğunu söyleyen Tahsin Babaş, “Yolda yürürken her yerde söylenen ‘bu dilenciler ne olacak?’ oluyor. Sabahları arabalarla bu dilencilerin getirildiği söyleniyor. Bu durum halkı mutsuz ediyor. Emniyet ve Jandarma ile birlikte bu noktada ortak bir çalışma yapmalıyız” diye konuştu.

Tahsin Babaş’ın üçüncü istediği ise Kuzeykent’te yurtlar bölgesinde yaşanan aydınlatma eksikliği oldu. Babaş, “Öğrenciler yürümekte zorluk yaşadıklarını söylüyor. Buradaki aydınlatma sayısının arttırılarak iyileştirme yapılması gerekiyor. EnerjiSa’dan bu noktada destek bekliyoruz” dedi.

Vali Yaşar Karadeniz de belirtilen bölgenin uyuşturucuyla mücadele açısından da büyük önem arz ettiğini ve Kastamonu’nun en kritik bölgesi olduğunu söyledi ve gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi.