Araç yolundaki kazadan ikinci acı haber

Kastamonu – Araç karayolunun 9. kilometresi Kıyık Köyü mevkiinde geride bıraktığımız Salı günü meydana gelen trafik kazasında ikinci bir acı haber daha geldi.

Bahtiyar Ahmet Kısa

Kastamonulu genç müzisyen Bahtiyar Ahmet Kısa’nın kaza günü hayatının kaybetmesinin ardından bugün de aynı araçta bulunan müzisyen arkadaşı Resul Can Şanlı hayatını vefat etti.

Resul Can Şanlı’nın Safranbolulu olduğu ve Karabük Üniversitesi Girişimcilik Bölümü 2.Sınıf öğrencisi olduğu öğrenilirken, Bahtiyar Ahmet Kısa ile birlikte Karabük’te bazı eğlence mekanlarında gitar çaldığı belirtildi.

Resul Can Şanlı, Salı gününden bu tarafa Kastamonu Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altında bulunuyordu. Bugün sabah saatlerinde hayatını kaybeden Şanlı’nın cenazesi Karabük’ten gelen ailesine teslim edildi.

Kazada yaralanan sürücü Şaban Onur Akıncı ile Ali Kadirhan Çakır ve Mertcan Orhan’ın tedavisi ise Kastamonu Devlet Hastanesi’nde sürüyor.

KAZA NASIL OLMUŞTU?

Kastamonu – Araç yolu 9.kilometresinde Şaban Onur Akıncı idaresindeki 78 SE 334 plakalı otomobil, Karabük-Kastamonu karayolu Kıyık köyü mevkiinde Namık Kemal Taboğlu’nun (48) kullandığı 37 BJ 422 plakalı kamyonete arkadan çarpmıştı.

Kazada otomobilde bulunan Bahtiyar Ahmet Kısa (22) olay yerinde hayatını kaybemiş, yaralanan otomobil sürücüsü ile araçta bulunan Ali Kadirhan Çakır, Mertcan Orhan ve Resul Can Şanlı 112 Acil Servis ekiplerince kentteki hastanelere kaldırılmıştı.