“Bakanlık müfettişi kulübü denetlesin”

GMG Kastamonuspor Başkanı Erkan Özcan, geçtiğimiz günlerde kulübün bir önceki başkanı Salim Arpacıoğlu’nun kulübün mali durumuna yönelik yaptığı açıklamalara yaptığı yazılı açıklamayla yanıt verdi.

Bugüne kadar 6 milyon TL’nin üzerinde borç ödediklerini ifade eden Erkan Özcan, “Geçtiğimiz günlerde GMG Kastamonuspor’un mali durumu hakkında yapılan açıklamalar hakkında kamuoyunu bilgilendirmek isteriz. Bilinmelidir ki aksedilen borç miktarları gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

Erkan Özcan açıklaması şu şekilde:

“Şahsım Erkan Özcan olarak kulüpten gün itibariyle 3 Milyon 400 Bin TL alacağım bulunmaktadır. Lakin Cengiz Aygün abimize daha öncede sözünü verdiğim gibi bu miktarın sadece 2 milyon TL’sini başkanlığı bıraktığım gün talep edeceğim. 2 milyon TL’nin üzerindeki miktarı kulübümüze hibe edeceğim. Eski yöneticimiz Necmi Yıldız’ın an itibariyle alacağı 1 milyon 300 bin TL’dir. Bu borç TFF ve Spor Toto gelirleri ile ödenecektir. Enes Çavdar adına verilen temlik ise kulübe gelme ihtimali olan icralara karşı kulübü koruma amaçlı yapılmıştır. Cengiz Aygün kulüpten hiç bir şekilde bir geri ödeme almayacağını belirtmiştir. Yani bu miktar Kastamonuspor’a hibe edilecektir.  Göreve geldiğimiz gün olan 13 Ocak 2019’dan bugüne kadar toplamda 6 milyon TL’nin üzerinde bizden önceki yönetimlerin borçlarını ödedik. Yine görev süremiz içerisinde kulübün, futbolcu ödemeleri, prim ödemeleri, personel, alt yapı, gıda, deplasman gibi ödemelerini de Cengiz Aygün abimizin destekleriyle karşıladık.”

“YÖNETİMLER DENETLENMELİ”

“Bütün bu dedikoduların ve şaibelerin son bulması adına, İçişleri Bakanlığı’ndan dernek denetleme müfettişi gelsin ve 2014 yılından bu güne kadar olan bütün gelir gider ve muhasebe kayıtları incelensin. Bunun için müfettişlerin görevlendirilmesinin talep edilmesi hususunda yönetim kurulumuza teklif getirmeye karar verdim. Amacım son sözü devletimizin söylemesini sağlayarak tüm şaibeleri bitirmektir. GMG Kastamonuspor kurulduğu yıl olan 2014’ten bugüne kadar görev yapan 4 başkan ve yönetimleri denetlenmeli ve kararı Yüce Türk adaleti vermelidir. Bizim bugünkü tek gayemiz Kastamonuspor’un şampiyonluk yolunda hızlı adımlarla yürümesidir bu tip olaylarla kulübümüzü yıpratmaya kimsenin hakkı yoktur.”