Ballıdağ için Demir girişimi

AK Parti Milletvekili Murat Demir’in, Ballıdağ Hastanesi’nin Polis Özel Harekat Eğitim Merkezi olması konusunda bulunduğu girişim sonrasında Kastamonu’ya gelen Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ufuk Ayhan ve beraberindeki heyet Daday’da incelemelerde bulundu.

Ballıdağ’ı yeniden faal duruma getirmek için büyük çaba içerisinde olduklarını söyleyen Demir, ” Polis Özel Harekat Eğitim Merkezi olarak düşünülen eski hastane binasını yetkililer ve teknik ekip ile yerinde değerlendirdik. İnşallah uygun şartlar yerine gelir ve burası âtıl vaziyette kalmaktan bir an önce kurtulur” dedi.

 

Daday’da yıllarca sanatoryum olarak hizmet verdikten sonra 2005 yılında kapısına kilit vurulan Ballıdağ Hastanesi’ni âtıl durumdan kurtarma yolundaki çabalara bir yenisi eklendi.

AK Parti Milletvekili Murat Demir’in girişimleri sonrasında Ballıdağ Hastane binasının şimdi de Polis Özel Harekat Eğitim Merkezi olması gündemde.

Polis Özel Harekat Eğitim Merkezi olması yönünde öneride bulunulan eski hastane binası için Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ufuk Ayhan ve beraberindeki bir heyet Daday’a geldi ve Vali Vekili Yaşar Karadeniz ile AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir’in de katılımıyla hastane binasında incelemelerde bulundu.

Ballıdağ’ı yeniden faal duruma getirmek için büyük çaba içerisinde olduklarını söyleyen Milletvekili Murat Demir, “Tadilat projesi ve fizibilitesi yapıldıktan sonra Polis Özel Harekat Eğitim Merkezi olarak düşünülen eski hastane binasını yetkililer ve teknik ekip ile yerinde değerlendirdik. İnşallah uygun şartlar yerine gelir, karar verilir ve burası atıl olmaktan bir an önce kurtulur” dedi.

Ballıdağ ile ilgili bugüne kadar bir çok yatırımcıyla incelemelerde bulunduklarını da hatırlatan Milletvekili Murat Demir, şunları söyledi:

“Sağlıklı Yaşam Merkezi, Yaşlı Bakım Merkezi, Spor Turizmi gibi bir çok proje ortaya konuldu. Ama gelen harabe halini görünce gelenler vazgeçiyor. Amacım o tesisi bir şekilde tekrar kazandırmak. Tesisin son halini gördüğümde daha da üzüldüm. Hırsız olarak değerlendireceğim kişiler binanın çatı malzemelerini dahi çalmışlar. Bir vesile ile Polis Akademisi Başkanımız Yılmaz Çolak beyefendi ile tanıştım. Bir Özel Harekat Eğitim Merkezi açacaklarını söylediler, hemen devreye girdim. Ballıdağ’ı kendilerine anlattım. Oksijeni bol, ormanlık alan içerisinde Polis Özel Harekat Eğitim Merkezi için biçilmiş kaftan olduğunu söyledim. Güzel bir tadilatla da bu binanın ayağa kalkacağını aktardım. Önce görsellerini gösterdik. Kastamonu’ya davet ettim ve Akademi Başkan Yardımcımız ve bir ekip geldiler. Vali Vekilimiz Yaşar Karadeniz’i de bilgilendirdim, birlikte inceleme yaptık. Genel anlamda konum ve yer olarak çok beğendiler ve tesisleri inceleme ve fizibilite yaptırmak için bir teknik ekip gönderecekler. Eğer uygun görülürse ki öyle umuyorum, sürekli olarak 750 ile 1000 kişi burada eğitim görecek. Sirkülasyon ile sayı daha da artabilecek. Tesisi geri kazandırmak için çabalarımız devam edecek. Benim inatçı bir yapım var mutlaka orada bir hareketlilik yaratmak için sürekli arayış içindeyim. İnşallah hayırlı olur.”