Ilgaz, Ferko’yla YAZA HAZIR

Ilgaz Dağı’nda dört mevsim tatil yapılmasını ön gören ve bu doğrultuda projelerini hayata geçirmeye hazırlanan Ferko Ilgaz Mountain Hotel&Resort, planlanan çalışmalarla ilgili olarak Kastamonu’daki medya kuruluşlarının temsilcileriyle biraraya geldi.
100 milyon liralık bir yatırımla Ilgaz öncülüğünde Kastamonu’da yeni projeler hayata geçirmek için düğmeye basan Ferko Ilgaz Mountain Hotel&Resort Genel Müdürü Bilge Kasırga İpek, kış sezonunda yakaladıkları yüzde 98’lik doluluk oranını diğer mevsimlere de yayacaklarını ifade etti.

Yazın bunaltıcı sıcaklarından ve şehrin yorucu temposundan uzaklaşmak isteyenleri Ilgaz dağı havasının serinliğine ve büyülü doğasında ağırlayacak olan Ferko Ilgaz Mountain Hotel&Resort, 261 oda ve 538 yatak kapasitesiyle bölgemizin en büyük otellerinden biri. Spa merkezi, spor alanları, macera parkı, atlama kulesi, tırmanma duvarı, ATV ve dağ bisikleti parkurlarıyla hem aktivitelerle renklenen hem de doğayla iç içe geçirilen tatil fırsatlarını bir arada sunan Ferko Ilgaz Mountain Hotel&Resort, toplantı, düğün ve davetlere de ev sahipliği yapıyor.

1.000 metrekare balo salonuna yaz aylarının gelişiyle beraber çim alanını da ekleyen Ferko Ilgaz Mountain Hotel&Resort, 1200 davetliyi aynı anda ağırlama kapasitesine sahip. Yeni evli çiftlere sunduğu balayı süiti, şampanya seti ve balayı set-up’ı ile özel günleri unutulmaz anılara dönüştüren Ferko Ilgaz Mountain Hotel&resort, özel gün kutlamalarının da adresi oluyor.
İlk etkin sezonunu geçen kış mevsiminde yüzde 98 doluluk oranıyla tamamlayan Ferko Ilgaz Hotel, sıcak yaz günlerinden ve birbirine benzer kıyı tatillerinden uzaklaşmak isteyenler için büyülü bir atmosfer sunacak. Kastamonu Havalimanı’na sadece 25 km uzaklıkta olan ve 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nin hayata geçmesi ile Ankara’ya daha da yakınlaşan Ferko Ilgaz Mountain Hotel&Resort, tatil, düğün ve özel gün kutlamaları, toplantı ve seminerler için bölgenin buluşma noktası haline geldi.
Ferko Ilgaz Mountain Hotel&Resort Genel Müdürü Bilge Kasırga İpek, “Ilgaz, sahip olduğu doğa özellikleri ile her mevsim cazibesini koruyan bir turizm merkezi. Ferko’nun da Ferko Ilgaz Mountain Hotel&Resort ile bu imkanları en iyi şekilde değerlendirerek turizm sektörüne değer kattığına inanıyoruz. Dört mevsim tatil anlayışımızla misafirlerimiz için her sezona ve konsepte uygun tatil alternatifleri sunuyoruz. Kış sezonunda yakaladığımız yüzde 98 doluluk oranı, ilk etkin sezonunu geçiren bir otel için gerçekten etkileyici. Kış sezonunda kar tatili için bizleri tercih eden misafirlerimizin memnuniyetini tüm sezonlara yaymak istiyoruz. Bahar ve yaz ayları için de aktivite ve eğlence imkanlarımızı misafirlerimize sunuyoruz” dedi.