Başkan Altıkulaç’tan uyarı ve çağrı

Rehavete kapılmadan hedefimize ilerleyelim”

Kastamonuspor 1966 Başkanı Mahir Altıkulaç, matematiksel olarak garantilemeden kimsenin şampiyon olduk dememesi, hem kulüp hem de şehir olarak bu konuda kimsenin revavete kapılmaması gerektiği uyarısında bulundu.

Özellikle iç saha maçlarında tribün desteğine her zamankinden çok daha fazla ihtiyaçlarının olduğunu da söyleyen Altıkulaç, “Mücadele etmeden, yürünen yol tamamlanmadan başarıya ulaşılmış sayılmaz. Bizim en büyük gücümüz, bu yola çıktığımız andan itibaren yanımızda desteğini hissettiğimiz Kastamonulular’ın bundan sonra da bizleri yalnız bırakmamasıdır. Daha birlikte yürüyecek çok yolumuz var” dedi.

Kastamonuspor 1966 kulüp başkanı Mahir Altıkulaç, 3 puanlık sistemde dengelerin çabuk değişebileceğini unutmadan, 1 puanın hatta 1 golün bile çok değerli olduğunun bilinciyle kalan 13 maça çıkacaklarını söyledi. Kulüp ve şehir olarak çok yaklaştıkları 2.Lig hedefi için ellerinden geleni yapmalarının önemine de işaret eden Mahir Altıkulaç, özellikle iç saha karşılaşmalarında tribünlerde yükselecek coşkunun takıma da olumlu yansıyacağına inandığını kaydetti.

Matematiksel olarak garantileyene kadar şampiyon olmuş sayılmayacaklarının unutulmamasını da söyleyen Başkan Altıkulaç, hem kulüp hem de şehrin rehavete kapılma lüksünün bulunmadığını vurguladı.

“YÜRÜYECEK ÇOK YOLUMUZ VAR”

Mahir Altıkulaç, “Şampiyonluk hedefi ile başladığımız 2015-2016 sezonunda yürüyüşümüzü emin adımlarla sürdürüyoruz. Kastamonuspor 1966 olarak Spor Toto 3.Lig 3.Grup’ta ilk yarıyı en yakın rakibimiz Niğde Belediyespor’un 2 puan önünde noktalamıştık. Niğde Belediyespor’la aramızdaki paun farkı maç eksiğimiz olmasına rağmen 5’e yükseldi. Sezon başından bu yana yaptığımız tüm açıklamalarda bizi zorlu bir ikinci yarı maratonunun beklediğini hep dile getirdik. Oynadığımız maçlar bu konuda yanılmadığımızı gösterdi. Batman Petrolspor ile deplasmanda oynayacağımız maçla kritik bir sürece giriyoruz. Bu hafta ardı ardına maç oynayacağız. Şampiyonluk yolunda 1 puanın, 1 golün bile çok değerli olduğunun bilincindeyiz. Yürüyecek yolumuz, aşacak güç ve engellerimiz var. Kalan 13 maçımızdan en iyi sonuçlarla ayrılıp sezon sonunda şampiyonluk hedefine muhakkak ulaşmak istiyoruz. Futbolun üç ihtimalli bir oyun olduğunu ve 3 puanlık sistemde dengelerin çok çabuk değişebileceğini aklımızdan çıkartmadan, matematiksel olarak şampiyonluğu garantileyene kadar aynı ciddiyetle yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Mücadele etmeden, yürünen yol tamamlanmadan başarıya ulaşılmış sayılmaz. Kastamonu futbol tarihinde 2.Lig’e bu kadar çok yaklaşmışken sonuca ulaşabilmek için rehavete kapılmamamız, her maçı final karşılaşması gibi görerek ilerlememiz gerektiğini düşünüyorum. Bu çerçevede de Gazi Stadı’nda oynayacağımız 6 kritik karşılaşmanın büyük önem taşıdığını belirtmek istiyorum. Özellikle iç sahada puan kaybına tahammülümüz yok. Bizim en büyük gücümüz olan, bu yola çıktığımız andan itibaren yanımızda desteğini hissettiğimiz Kastamonuluların bundan sonrada bizleri yalnız bırakmamasını, her zamankinden çok bu başarıya ve üst ligleri hedef seçen kulübümüze omuz vermelerini talep ediyoruz. Gazi Stadı tribünlerini doldurmaları, sahada Kastamonu adına mücadele eden futbolcularımızı coşkuyla 90 dakika coşkuyla desteklemelerini bekliyoruz. Hedefimize çok yaklaşmışken, Kastamonuluların bizi bu zafer yürüyüşümüzde yalnız bırakmamasını istiyoruz” dedi.

“KSK 1966, KASTAMONU’NUN TAKIMIDIR”

Kastamonu’nun profesyonel futbol liglerindeki tek temsilcisinin Kastamonuspor 1966 olduğunu hatırlatan Mahir Altıkulaç, ilçelerdeki vatandaşları da maçlarda görmek istediklerini kaydetti.

İlçe belediye başkanlarının Gazi Stadı’nda maç olduğu tarihlerde ilçelerindeki futbol severlere imkan yaratmasını isteyen Başkan Mahir Altıkulaç, “Kastamonuspor 1966, Belediye Başkanımız Tahsin Babaş, Valimiz Şehmus Günaydın, milletvekillerimiz Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir, yönetim kurulu üyelerimiz, taraftarlarımız ve Kastamonuluların büyük destekleri ile bugünlere geldi. Sağlanan ve her daim süren birliktelik bizi başarıdan başarıya taşıdı. Kastamonuspor 1966, 19 ilçesiyle bu ilin takımıdır. Kastamonuspor 1966’nın başarısı, Seydiler’in, Tosya’nın, Taşköprü’nün, Cide’nin Şenpazar’ın, Küre’nin İhsangazi’nin başarısı demektir. Bu çerçevede de her zaman kulübümüzün yanında olan ve desteklerini bizden esirgemeyen ilçe belediye başkanlarımızdan ilçelerimizdeki Kastamonuspor 1966 sevdalılarının maçlara gelmesi için imkan yaratmalarını, Kastamonuspor 1966 coşkusunun bu şehrin her köşesinde yaşanması için ellerinden gelen katkıyı sunmalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.