Başkan Sarıkaya: “Artık kazanma zamanı”

Araç’a yeni bir istihdam kapısı

  • Araç’ta Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya’nın girişimleri neticesinde 85 kişiye istihdam yaratan RMS Tekstil, yeni aldığı arsa üzerine yeni bir tesis inşa ettiriyor. Nisan ayında tamamlanması planlanan yeni fabrikada 300 civarında kişinin istihdam edileceği öğrenildi.
  • Başkan Sarıkaya, “Hedefimiz daha çok fabrika, daha çok iş kolu, göç alan bir ilçe olmaktır. Bu nedenle tüm hemşehrilerimizi Araç’a yatırımcı bulma konusunda seferberliğe davet ediyorum. Yıllardır Araç’ın kaybettiklerini izlemekten yorulmuş ve üzülmüştük. Artık kazanma zamanı. Dün bir fabrika bugün iki fabrika. Birlik ve beraberlik içinde yarınlarımız çok güzel olacak” dedi.

 

Araç’ta Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya’nın girişimleri neticesinde faaliyete geçen RMS Tekstil, yeni bir arsa üzerinde atölyeyi büyütme kararı aldı. Şu anda 85 kişiye istihdam sağlayan RMS Tekstil, yeni yatırım sonrasında bu sayıyı 300’e kadar çıkarmış olacak.

Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, “Geçtiğimiz Aralık ayında birçok zorluğun üstesinden gelerek ilçemize kazandırdığımız tekstil atölyemiz büyüme kararı aldı. 1993 yılından bu tarafa tekstil sektöründe faaliyet gösteren ve Araç’a 85 kişilik atölye açarak başarılı bir şekilde çalışmalarına devam eden RMS Tekstil Araç’tan fabrika arsası aldı. Yeni fabrikanın kurulması için gerekli çalışmalar da başladı. Nisan ayına kadar açılacak olan yeni tesiste 250-300 personelle hizmet verilmesi planlanıyor. Yatırımlarından dolayı RMS Tekstil sahipleri Mehmet Ön, Mustafa Ön, Recep Ön’e teşekkür ederim” dedi.

Araç’ın bu yeni yatırıma kavuşmasında süreci en başından itibaren takip eden CHP İlçe Başkanı Ümit Levent Kurtoğlu’na ve Meclis üyelerine de teşekkür eden Başkan Sarıkaya, “Bizler gelip geçiciyiz ancak yatırımlar kalıcıdır. Evlatlarımız yıllar boyu buralardan emek paralarını kazanacaklar. Hedefimiz daha çok fabrika, daha çok iş kolu, göç alan bir ilçe olmaktır. Bu nedenle tüm hemşehrilerimizi Araç’a yatırımcı bulma konusunda seferberliğe davet ediyorum. Hepimiz yıllardır Araç’ın kaybettiklerini izlemekten yorulmuş ve üzülmüştük. Artık kazanma zamanı. Dün bir fabrika bugün iki fabrika. Birlik ve beraberlik içinde yarınlarımız çok güzel olacak” diye konuştu.