“Başlayın, devamını getiririz”

Gürleyik için Belediye’ye Bakan sözü

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Kastamonu Belediyesi’ni ziyaret etti; büyük tahribata uğrayan Ilgaz isale hattı hakkında detaylı bilgi aldı, hasarın ortadan kaldırılmasına yönelik desteğini “Başlayın, devamını getiririz” sözü ile verdi.

Bakanlık desteğini alan belediye, 11 kilometreye ulaşan hasarı onarmak için kolları sıvadı. İhale süreci başlatan belediye, zaman alacak olan boru teslimini de göz önünde bulundurarak hattı sonbahara yetiştirmeyi hedefliyor.

Ilgaz isale hattının patlaması sonucu susuz 4 gün geçiren şehrin doğu kesimindeki 11 yerleşime dün su verilmeye başlandı. Bir yandan Ilgaz isale hattındaki arızayı gidermeye çalışan KASKİ, dahiyane bir çözüme imza attı. KASKİ’nin eski hizmet binasının olduğu stadyum bitişiğindeki pompa istasyonu devreye alındı. Şehir dışından getirilen kapsamlı pompanın kurulmasının ardından basılan su, Şehitler Anıtı istikametinden Örencik güzergahına verildi.

ESKİ DEPO İMDADA YETİŞTİ

KASKİ ekipleri Ilgaz isale hattını olabildiğince onararak su iletimini sağlamak için çalışmayı aralıksız sürdürüyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın diğer şehirlerden sağladığı araç takviyesi sayesinde 14 iş makinesi ve 4 kamyon eşliğinde süren çalışma sonucunda dün akşam saatlerinde su iletiminin başlaması hedefleniyordu.

KIRIK BARAJI İÇİN

KARAİSMAİLOĞLU’NDAN

DESTEK İSTENECEK

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, şehir suyu için köklü çözümün Kırık Barajı’nın devreye alınmasından geçtiğini belirterek, “Kırık Barajı hizmete girmedikçe her sel felaketinde benzer tahribatı yaşayacağız. Kırık Barajı yapımının hızlandırılmasına yönelik Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan destek isteyeceğiz” açıklamasında bulundu.

BAKAN SOYLU

BUGÜN

KASTAMONU’DA

 

Belediye Başkanı Vidinlioğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bugün ilimizde olacağını kaydederek, “Şehir içme suyuna ilişkin destek taleplerimizi kendisine de ileteceğiz” dedi.