Başyiğit görevini Çatalçam’a devretti

Tarım ve Orman Bakanlığı 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit’in Milli Parklar Genel Müdürlüğü emrine uzman olarak atanmasının ardından bu göreve Kahramanmaraş Orman Bölge Müdür Yardımcısı Orhan Çatalçam atandı.

Özellikle Küre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Azdavay, Pınarbaşı, Şenpazar ve Cide bölgelerimizde son yıllarda yapılan yatırımlarda büyük pay sahibi olan Başyiğit’in bu görevinden alınması herkesi şaşırtmıştı.

Hasan Başyiğit, veda mesajında, “Yaklaşık 5 yıldır sürdürdüğüm Tarım ve Orman Bakanlığı 10.Bölge Müdürlüğü görevinden bugün itibariyle ayrılmış bulunmaktayım. Yeni görevime Ankara’da Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünde, Tarım ve Orman Uzmanı olarak devam edeceğim. Görev yaptığım bu dönemde, bana destek ve yardımcı olan, başta birlikte çalıştığım mesai arkadaşlarım olmak üzere tüm illerimizin Valileri, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve tüm yerel halkımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Haklarını, bana helâl etmelerini istirham ediyor, eğer varsa bende hakkımı herkese helâl ediyorum. Bölge Müdürlüğü görevine başlayanOrhan Çatalçam’a da rabbimden muvaffakıyetler diliyorum” dedi.

Yeni Bölge Müdürü Orhan Çatalçam ise “Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’in muvafakati, DKMP Genel Müdürümüz İsmail Üzmez’in teklifi ve Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin takdiri ile DKMP Sinop 10. Bölge Müdürlüğü görevine başladım. Rabbim bu vatana, millete hayırlı işler yapmamızı nasip etsin. Mevlam utandırmasın” dedi.