Baysan: "Her maçımız final"

Kastamonuspor 1966 kulüp sözcüsü Ahmet Baysan, BAY geçecekleri haftayı iyi değerlendirerek, önlerindeni zorlu maç periyoduna iyi hazırlanmak istediklerini söyledi.

Önlerinde 10 maç ve alınması gereken 30 puanın bulunduğunu söyleyen Ahmet Baysan, 8 puanlık farkın rehavetine kapılmadan, emin adımlarla hedeflerine ilerleyeceklerini belirtti.

Türkiye Kupası maçları nedeniyle devre arasında futbolcuların izin kullanamadığını, BAY geçecekleri haftada verilen 3 günlük iznin de oyunculara ilaç gibi geldiğini söyleyen Ahmet Baysan, “Çorum maçı sonrasında yine bir hafta içinde 3 maç oynayacağız. 24 Erzincanspor, Manavgatspor ve Bayburt Grup Özel İdarespor ile karşılaşacağız. Hepsi de bir birinden önemli maçlar. Bu nedenle 10 günlü arayı iyi kullanıp, hem takımızın dinlenmesini sağlayıp hem de bu zorlu periyoda en iyi şekilde hazırlanacağız. Bu sürecin ardından oynayacağımız maçlarda daha iyi bir futbol ortaya koymamızı ve iyi sonuçlar almamızı sağlayacaktır” dedi.

8 puanlık farkın 3 puanlık sistemde büyük bir avantaj olmadığını bildiklerini söyleyen Ahmet Baysan, “Rakiplerle aramızda 8 puan fark var. Bu büyük bir avantaj, ama her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Oynayacağımız 10 maç ve alacağımız 30 puan var. Bu bakımdan her maçımıza final maçı gözüyle bakmalıyız. Teknik heyetimiz ve futbolcularımız da bu durumun farkındalar” diye konuştu.