Belediyespor antrenörü Günal: “Antrenmanlarımız sürecek”

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Hakan Günal, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, spor müsabakalarının ertelenmesi kararını değerlendirdi.

Daha önce yaptığı açıklamalarda müsabakaların ertelenmesi gerektiğini birçok kez dile getiren Günal, kararın geç alınan doğru bir karar olduğunu söyledi. Günal, Kastamonu halkına ise evde kalma çağrısında bulundu.

Hakan Günal, şöyle konuştu:

“Gecikmiş de olsa alınan bu karar, ‘Zararın neresinden dönülse kardır’ dediğimiz bir karar oldu. Keşke daha önce bu karar alınsaydı. Bu ertelemenin ne kadar olduğuna dair herhangi bir bilgi yok. Bu da ligde Play-Off oynayacak takımların planlama yapmasını zorlaştırıyor. Bizim tahminimiz en erken Nisan’ın 15’i, en geç ise Nisan sonu Mayıs başı gibi başlayacağı yönünde. Ligler 15 Nisan’da başlayacak gibi hareket edeceğiz.

Takıma izin vermiştik. Herhangi bir farklı durum oluşmazsa, 25 Mart Çarşamba günü antrenmanlara tekrar başlayacağız. Bu süreçte antrenmanları aksatmak olmayacak. Değerli Kastamonu halkından istirhamımız, bu zor dönemde zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarıdır.”