ASKF Başkanı Keloğlu: “El birliği ile bugünleri aşacağız”

Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Adem Keloğlu, koranavirüse karşı alınan önlemler kapsamında spor müsabakalarının ertelenmesi kararını doğru bulduklarını ve desteklediklerini söyledi. Keloğlu, ‘Bana bir şey olmaz’ değil ‘Benden başkasına da bulaşabilir’ düşüncesiyle hareket etmenin doğru olacağını belirterek, evde kalma çağrısında bulundu.

Keloğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Sayın Bakanımız geçtiğimiz gün Koronavirüs önlemleri kapsamında profesyonel ligler gibi amatör liglerimizin de ertelendiğini açıkladı. İnsan sağlığı her şeyden önemli. Spor, her şeyden önce insanların fiziksel ve mental sağlığı ve gelişimi için yapılır. Buradan hareketle alınan kararı, içinde bulunduğumuz şu süreçte çok doğru buluyor ve destekliyoruz.

Koronavirüs salgınında dünya üzerinde çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini üzüntüyle takip ediyoruz. Yapılan açıklamalarda ülkemizde de can kaybının olduğunu derin bir üzüntüyle öğrendik. Bu süreçte, dünyada hızla yayılan bu salgının önüne geçmek amacıyla gerekli tedbirlerimizi alalım ve mümkün olduğunca evde kalalım. ‘Bana bir şey olmaz’ düşüncesiyle değil, ‘Benden başkasına da bulaşabilir’ düşüncesiyle hareket edelim. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, büyük bir özveriyle çalışan Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca nezdinde tüm sağlık çalışanlarımıza ve aldığı bu karardan dolayı Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. Elbirliğiyle bu günlerin de üstesinden geleceğimize inancım tamdır.”