Belediyespor antrenörü Halay: “Oynadıkça ritim buluyoruz”

Kastamonu Belediyespor antrenörü Okan Halay, Yalıkavak galibiyeti sonrasında değerlendirmelerde bulundu. Halay, maç oynadıkça daha iyi bir takım olduklarını belirterek, eksik gördükleri noktalarda çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Okan Halay’ın Yalıkavak maçı ile ilgili açıklamaları şöyle:

“İlk yarıda savunma direncimizin ve kale performansımızın yüksek olduğu maçta hücumda basit pozisyonları gole çeviremeyince ilk devre beraberlikle sonuçlandı. İkinci yarıda savunma ve kale performansımıza hücum etkinliğimiz eklenince farklı bir skora imza attık. İlk yarıdaki hücum etkinliğimiz daha yüksek olsaydı skor daha da farklı olabilirdi. Rakibimiz de Milli takım kariyerinde önemli işler çıkarmış deneyimli oyunculara sahipti. Özellikle Yalıkavak kalecisi Sevilay’ın kurtarışları skorun bu şekilde olmasına sebep oldu.”

Takımın genel durumu hakkında ise Halay, “Maç oynadıkça daha çok ritim buluyoruz. Hücumda önemli oyunculara sahibiz. Fakat hücum oyuncularımızın zaman zaman oyun disiplininden koptuğunu gözlemliyoruz. Hücumda oyun disiplinine daha bağlı kalırsak hem oyuncularımız performansları artacak hem de takım kurgusu daha netlik kazanacak. Bunun için de çalışmalarımız devam ediyor maç oynadıkça da daha iyi bir takım oluyoruz” dedi.