Adnan Dalgakıran, Çebi’nin yönetiminde

Beşiktaş Kulübü’nün olağanüstü seçimli genel kurulunda aslen Trabzonlu olmasına rağmen büyüdüğü ve iş yaşamını sürdürdüğü Karabük’ü memleketi gibi gören Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlıların yeni başkanı oldu. Çebi’nin yönetiminde İnebolulu hemşehrimiz Adnan Dalgakıran da yer aldı.

Beşiktaş Kulübü’nün olağanüstü seçimli genel kurulunda rakipleri Serdal Adalı ve Hürser Tekinoktay’ı geride bırakan Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı kulübün 34. başkanı oldu. BJK Akatlar Kültür ve Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen olağanüstü seçimli genel kurulda Ahmet Nur Çebi 8 bin 529 geçerli oyun 5 bin 9’unu aldı. Siyah-beyazlıların eski ikinci başkanlarından Serdal Adalı 2 bin 983 oy alırken, adaylardan Hürser Tekinoktay 537 oy topladı. Oy sayımında 13 oy geçersiz sayılırken, 4 de boş oy çıktı.

1959’da Trabzon’da dünyaya gelen Ahmet Nur Çebi, TED Karabük Koleji lisesinde okudu. 1983 senesinde Marmara Üniversitesi Ekonomi’den mezun oldu.

Ahmet Nur Çebi, Kaptan Grup bünyesindeki Çebi Enerji, Martaş Liman Tesisleri, Çebi Denizcilik gibi şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını görevini sürdürmesinin yanısıra Türkiye Karabük Demir Çelik İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Haddeciler Derneği Başkanlığı görevlerini sürdürüyor.

Toplam çalışan sayısı 1500 olan Kaptan Grup şirketlerinin toplam cirosu 700 milyon dolar. Kaptan Demir Çelik, grubun en büyük şirketi ve 3.2 milyar TL’lik ciro ile Türkiye’nin en büyük 61’inci şirketi olarak dikkat çekiyor.