Belediyespor Orta Avrupa’da

  • EHF Cup’ta rakipler Almanya, Macaristan ve Çekya’dan

Avrupa Hentbol Federasyonu Kupası’nda (EHF Cup) mücadele eden Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün, grup maçlarındaki rakipleri belli oldu. Viyana’da çekilen kura neticesinde Kastamonu Belediyespor, A Grubu’nda yer aldı.

Belediyespor’un rakipleri ise DHK BanikMost (Çekya), Thüringer HC (Almanya) ve DVSC Schaeffler (Macaristan) oldu.

BANİK MOST

2017-2018 sezonunda Hentbol Kadınlar Süper Ligi’ni şampiyon tamamlayarak ilimizi ve ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil etmeye hak kazanan Kastamonu Belediyesi GSK, Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarında DHK Banik Most ile karşılaşmıştı. Çekya’da Banik Most’un ev sahibi olduğu karşılaşmayı, temsilcimiz 35-33 kaybederek Şampiyonlar Ligi’nde veda etmişti. Ardından EHF Cup’a 3’üncü Tur’dan dahil olan Belediyespor, Macaristan ekibi Vaci’yi eleyerek gruplara adını yazdırmıştı. Banik Most ise Şampiyonlar Ligi gruplarından çıkamayarak EHF Cup’a dahil oldu. İki ekibin arasındaki müsabakalar, bir anlamda rövanş olacak.

THÜRİNGER

EHF Cup’a 2’nci Tur’dan dahil olan Thüringer HC, iki ön eleme turunu geçerek gruplara adını yazdırdı. 2’nci Tur’da Norveç’ten ByasenHandball Elite takımını, 3’üncü Tur’da ise Rus Astrakhanochka takımını eleyen Thüringer, gruplarda temsilcimizin Belediyespor’un rakibi oldu.

DVSC SCHAEFFLER

Kastamonu Belediyespor’un Macar rakibi DVSC Schaeffler, EHF Cup’a 2’nci Tur’dan dahil olarak 2 ön eleme turu sonrasında gruplara yükseldi. 2’nci Tur’da Sırp rakibi ZorkJagodina’yı 37-26 ve 26-36’lık skorlarla geçen DVSC Schaeffler, 3’üncü Tur’da ise Alman rakibi TSV Bayer 04-Werselfen’i 35-27 ve 31-34’lük skorlarla geçerek adını gruplara yazdırdı.

Hatırlanacağı üzere DVSC Schaeffler’in EHF Cup 2’nci Tur’unda elediği ZorkJagodina’yı, temsilcimiz Belediyespor Şampiyonlar Ligi Ön Eleme maçlarında 31-15 ile geçmişti.

GRUP MAÇLARI OCAK’TA

Kastamonu Belediyespor’un grup maçları 4-5 Ocak tarihinde başlayacak ve 8-9 Şubat tarihlerinde tamamlanacak. Maç takvimi önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.