Hakan Günal: “Zor maçlar bizi bekliyor”

Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Hakan Günal, Avrupa Hentbol Federasyonu Kupası’nda (EHF Cup) grup kuralarının çekilmesinin ardından değerlendirmelerde bulundu. Deneyimli teknik adam, Kastamonu’daki hiçbir maçı kaybetmek istemediklerini ve deplasmanda alacakları puanlarla da gruplardan çıkmak istediklerini söyledi. Günal, zor maçların kendilerini beklediğinin de altını çizdi.

EHF Cup 3’üncü Tur’unda Macar ekibi Vaci ile oynadıkları maçı değerlendirerek açıklamasına başlayan Günal, “Burada aldığımız 7 farklı galibiyetin iyi ama yeterli olmadığını, zor bir maçın bizi beklediğini söylemiştik. Özellikle ilk yarıdaki hakem desteğiyle beraber saha avantajını iyi kullanan Vaci, bize karşı bir üstünlük sağladı. İkinci yarı itibariyle sertleşen savunmamız, direncimiz rakibe karşı kendi üstünlüğümüzü kabul ettirdi. Bunun sonucunda da 5 farklı mağlubiyet almamıza rağmen turu geçen taraf olduk. Sporcu arkadaşlarımın hepsini tebrik ediyorum. Bu bir başlangıçtı asıl iş şimdi başlıyor” dedi.

“BAŞARABİLECEĞİMİZİ ÜMİT EDİYORUZ”
EHF Cup gruplarını değerlendiren Günal, “Most’u biliyoruz. Sezon başında Şampiyonlar Ligi Ön Elemesi’nde karşılaştığımız ve maalesef şanssız bir şekilde yenilip elendiğimiz bir ekip. Thüringer Alman Ligi’nde 4’üncü sırada Debreven Macar Ligi’nde 5’inci sırada. Her iki takım da bizim gruptan çıkmak için savaşacağımız rakipler olarak gözüküyor. Grup maçlarımız kolay olmayacak, zor olacak. İçerde maç kaybetmeyelim, dışarda da minimum bir galibiyet alalım ve gruptan çıkalım; bunu hedefliyoruz. Amacımız bu. 2 sene önce bunu başardık, gruplardan çıkan tek Türk takımıyız. Bu sezon da bunu başarabileceğimiz ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Hakan Günal son olarak da “Kademe kademe gitmek zorundayız. 4 Ocak ve 9 Şubat arasında oynanacak olan 6 tane maç var. İçerde oynayacağımız maçlarda salonumuzun boş kalmayacağını biliyorum, dışarıda olan maçlarda da tüm Kastamonu halkını ve tüm hentbol camiasının desteklerini hissettireceğini biliyorum” ifadelerine yer verdi.