Belediyespor’da EHF Cup heyecanı

Kastamonu Belediyespor, Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nin yanı sıramücadele ettiği bir diğer kulvar olan Avrupa Hentbol Federasyonu Kupası’ndaki (EHF Cup) Vaci NKSE maçına odaklandı.

Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak olan EHF Cup 3.Tur ilk maçı, 9 Kasım Cumartesi günü saat 15.00’da başlayacak. Belediyespor, Macaristan’daki rövanş maçına avantajlı skorla gitmek için ter dökecek.

Kastamonu Belediyespor, Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde bu haftayı BAY geçti. Belediyespor, BAY geçtiği haftanın akabinde, dinlenmiş bir şekilde Vaci NKSE maçına çıkacak. Antrenör Hakan Günal ile tekrar anlaşmaya varan Belediyespor, Günal yönetiminde bu sezonki ikinci maçına çıkmış olacak.

DAHA ÖNCE ELEMİŞTİK
Kastamonu Belediyespor, Macar rakibi Vaci NKSE ile daha önce de EHF Cup’ta karşı karşıya gelmişti. 2017-2018 sezonunda yine EHF Cup 3.Tur eşleşmesinde gülen taraf Kastamonu Belediyespor oldu. O dönem deplasmandaki ilk maçı 24-26 kazanan Belediyespor, ikinci karşılaşmada ise Atatürk Spor Salonu’nda VaciNKSE’yi 36-29 ile geçmeyi başarmıştı. Vaci’yi kupa dışına iten Belediyespor o sezon EHF Cup’ta da yarı final oynadı.