“Benim gündemim Tıp Fakültesi”

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, partisinin İl Genel Meclisi üyelerinin grup toplantısına katıldı ve kendisinin en önemli gündeminin Tıp Fakültesi olduğunu açıkladı.

Kent Konseyi’nin de ana gündeminin Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi olması gerektiğini belirten Milletvekili Metin Çelik, “Bunun için gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Kastamonu Üniversite Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ile konuyu görüştük ve ihale süreçlerinin biran önce başlayabilmesi gerekiyor. Üniversitemiz, kadro talepleriyle ilgili çalışmalarını yapıyor. Önümüzdeki süreçte işler netleşir. Bu noktada irade önemli. Kastamonu Tıp Fakültesi’ni bir an önce hayata geçirmek bizlerin ana gündemi. Maddi sıkıntı olmayacağı Kalkınma Bakanımız tarafından bize iletildi. Küçük sıkıntıları aştığımızda önümüz açıktır” ifadelerini kullandı.

Kent Konseyi toplantısına Meclis çalışmaları nedeniyle katılamadığını da söyleyen Milletvekili Metin Çelik, “Kent Konseyi toplantılarında herkes düşüncelerini ifade ediyor. Eksik görülen hususları dile getiriyor. Sonuç bildirgesi olursa da bence iyi olur. Sonuç bildirgesi yapılmadığında en fazla ertesi gün gazetelerde kimin ne dediğini görebiliriz. Geriye dönüp baktığımızda ise elimizde bir materyal olmuyor. Sonuç bildirgesi hazırlanırsa güzel olur. Tabi ilimizin sorunları Kent Konseyi’nde çözülecek diye bir şey yok. İllerin süreçleri ortada. İstenilen zaten belli. Daha önce ilin gündemi Kırık Barajı’ydı şimdi daha başka hedeflere bakıyoruz” diye konuştu.