“Öğrenci nüfusu şehrin yüzde 20'sini geçmemeli”

AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, son nüfus verilerini değerlendirdi. Partisinin İGM grup toplantısında konuşan İl Başkanı Uluay, Kastamonu’nun göçü durdurarak gelişmesi gerektiğini belirtti ve ayrıca bir ildeki öğrenci sayısının o şehrin nüfusunun yüzde 20’sinden fazla olmaması gerektiğini söyledi. Uluay, “Bu rakam yüzde 20’nin üzerine çıktığı zaman öğrenciler şehri dönüştürür. Benim isteğim şehir kültürünün bozulmaması ve dejanere olmamasıdır” dedi.

Açıklamasında Kastamonu’nun sahip olduğu orman varlığından yeteri kadar faydalanamadığını da belirten AK Parti İl Başkanı Av. Halil Uluay, “Kastamonu’nun en önemli değerlerinin başında orman geliyor. İlimiz orman envali, ahşap üretimi ve turizm konusunda ormanlarımızı yeteri kadar değerlendiremiyoruz. Sayın Orman Bakanımıza bu konularla ilgili dosya vermiştik. Bunların geri dönüşümleri oldu. Konuların takipçisi olmayı sürdüreceğiz. Bizler ormanı önemsiyoruz ve ormanımızdan faydalanmak istiyoruz. Konuyla ilgili Kastamonu kamuoyundan fikir üretilmesini bekliyoruz” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanlığı olarak göreve gelişlerinin yıl dönümünde bir program yapacaklarını da söyleyen Uluay, “4 Şubat 2015 tarihiyle göreve geldik. İl teşkilatının kongre yıl dönümünde Hazreti Pir Camii’nde Kuran-ı Kerim okutacağız. Perşembe günü yatsı namazı sonrası gerçekleşecek programımıza tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.