“Beyaz Altın’ın sesleri onlar olacak

Taşköprü Belediyesi, Haluk Levent,  Tuğba Yurt, Mustafa Yıldızdoğan, Ekin Uzunlar, Elif Buse Doğan, Ankaralı Yasemin ve Ertunç ile konser anlaşmasına vardı.

Taşköprü Belediyesi tarafından bu yıl 34.üncüsü düzenlenecek ve 18-21 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’nde sahne alacak sanatçılar belli oldu.

Bir hafta boyunca Taşköprü Belediyesi Resmi İnternet sitesi üzerinden yapılan ve yaklaşık 10 bin oy kullanılan anket sonucunda sevilen sanatçı Haluk Levent, ankette en çok oyu alan sanatçı olarak birinci çıkmıştı.

Bunun üzerine çalışmalara başlayan Taşköprü Belediyesi, Sarımsak Festivali’nde yer alacak sanatçıları hummalı bir çalışmanın ardından netleştirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, “18-21 Ağustos tarihlerinde 34’üncüsünü düzenleyeceğimiz Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivalimize gelecek olan sanatçılarımız belli oldu. Yaptığımız ankette 1. olan sevilen sanatçımız Haluk Levent’in yanı sıra bu yıl Tuğba Yurt, Mustafa Yıldızdoğan, Ekin Uzunlar, Elif Buse Doğan, Ankaralı Yasemin ve Ertunç festivalimizde sahne alacak” dedi.

 

-Toplu Sünnet Şöleni 17 Ağustos’ta

 

Her şeyin en iyisine layık olduklarını belirttiği Taşköprü halkına ve ilçenin adına yakışan bir festivali daha gerçekleştirmek için çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Çatal, programla ilgili şu bilgileri verdi:

17 Ağustos Çarşamba günü ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına yönelik Toplu Sünnet Şöleni gerçekleşecek olup, bu etkinlikte de sevilen sanatçı Ankaralı Yasemin sahne alacak.

Akabinde ise 18 Ağustos perşembe günü gerçekleşecek olan açılışın ardından 19 Ağustos Cuma günü sevilen sanatçı Mustafa Yıldızdoğan ve Ertunç, 20 Ağustos Cumartesi günü ünlü sanatçılar Tuba Yurt ve Ekin Uzunlar, 21 Ağustos Pazar günü ise ünlü sanatçı Haluk Levent ve Elif Buse Doğan sahne alacak.

Ayrıca Tarım Fuarı, At Yarışı, Geleneksel Güzellik Yarışması, Pompeiopolis Antik Kenti Gezisi, Savaş Sanatları Gösterisi, havai fişek gösterisi, çocuklar için luna park eğlenceleri, Poni atları ve kukla gösterileri yer alacak. Gurbetteki ile sıladaki hemşerilerimizi buluşturmak gayesiyle bu yıl 18-21 Ağustos tarihlerinde 34.’sünü düzenleyeceğimiz Pompeiopolis Antik Kenti Tanıtım Günleri ve Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’ne tüm hemşerilerimiz ve vatandaşlarımız davetlidir.”

 

Hamza Sefa YILMAZ