Bir destek sözü de Bakan Sarı'dan

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette kendisine iletilen projeler için destek sözü verdi.

Bakan’ın destek sözü verdiği projeler Atık Su Arıtma Tesisi, Güneykent Projesi ve kentsel dönüşüm…

 

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir’le birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’yı ziyaret etti.

Geçtiğimiz hafta Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’tan projelerine tam destek alan Belediye Başkanı Babaş, Bakan Sarı’dan da destek sözleriyle Kastamonu’ya döndü.

Bakan Fatma Güldemet Sarı’nın TBMM’deki ofisinde gerçekleşen ziyaretle ilgili olarak Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Bakanımız ile yaptığımız görüşmeler oldukça olumlu geçti. Kendisine hazırlamış olduğumuz projelerimizi dosyalar halinde sunduk. Sayın Bakanımıza sunduğumuz konular içerisinde; Kastamonu’da yapılmasını planladığımız Atık Su Arıtma Tesisi, Güneykent Projesi ve Kentsel Dönüşüm çalışmalarımız vardı. Ayrıca Sayın Bakanımızdan halk sağlığının korunması yönünde şartlı nakdi yardım yapılması, yol süpürme aracı ve çöp toplama aracı konusunda da taleplerimiz oldu” dedi.

Taleplerine olumlu yanıtlar aldıklarını da söyleyen Başkan Babaş, Güneykent Projesi’ne yönelik olarak da mücavir alan taleplerini Çevre Şehircilik Bakanı Sarı’ya ilettiklerini dile getirdi ve sundukları projelerin gelecek yıllarda Kastamonu’ya çok önemli artıları olacağını anlattı.

Başkan Babaş, “Biz Güneykent konusuna çok özen gösteriyoruz. Güneykent, şehrin 25-30 yıllık gelişimini kapsayacak çok önemli bir proje. Yaklaşık 1300 hektar bir alan üzerinde ciddi bir yapılanma ve yeni bir şehirleşme olacak” dedi.