Borsa’nın yeni Meclis’i belirlendi

Kastamonu Ticaret Borsası’nda organ seçimi dün borsa binasında yapıldı. Genel Kurul’da 14 kişilik Kastamonu Ticaret Borsası Meclis Kurulu Üyeleri belirlendi.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’ne bağlı oda ve borsalar da seçim takvimi işlemeye başladı.

Bu kapsamda Kastamonu Ticaret Borsası’nda organ seçimi dün borsa binasında yapıldı. Genel Kurul’da 14 kişilik Kastamonu Ticaret Borsası Meclis Kurulu Üyeleri belirlendi.

Meclis Kurulu Üyeleri

Öğle saatlerinde başlayan genel kurula borsa üyeleri büyük ilgi gösterdi.

Genel Kurul sonrası 14 kişilik Meclis Kurulu Asil Üyeliği şu şirket ve isimlerden oluştu:

İşeri Biraderler-Sedat İşeri, İzbeli Çiftliği-Serdar İzbeli, Yüksel Orman Ürünleri-Ömer Yüksel, SFC Entegre Orman Ürünleri-Ömer Gülamoğlu, Yapıkur-Ömer Faruk Yanık, Köy-Koop.-Erol Akar, Sisar-Sinan Alp, İnan Süt Ürünleri-Muhittin İnan, Hedef Kömür-Bülent Eynihan, Özbereket Un-Tarık Altıkulaç, Üç Başak Un-Şükrü Hasanalioğlu, Elekdağ Tarım-Can Aytekin, Abdurrahman Bodur ve Bahri Arpacıoğlu.

Genel Kurul’un ardından 14 kişilik Meclis Kurulu’nda yer alan Sedat İşeri, gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

Kastamonu Ticaret Borsası’nın bugünlere ulaşmasında büyük payı olan Sedat İşeri, Borsa’nın 2005 yılında kurulduğunu hatırlattı. İşeri: “2005’de yokluklar içerisinde kurulan bir Borsa idik. Ama geldiğimiz noktada çok şükür içerisinde kongremizi yaptığımız bu binamıza kavuştuk. Kastamonu’ya aktif bir sivil toplum kuruluşu kazandırdık. Borsa ailesi olarak, memleketimize bir hizmette bulunmak hedefiyle yola çıkmıştık. Bu doğrultuda Gönüllülük esasıyla, hiçbir beklentimiz olmadan biz bu işin adeta hamallığını yaptık ve sonunda başarıya da ulaştırdık. Bu tesisimiz de herkesin büyük emeği vardır. Buranın yaşaması esas olandır. Bunun içinde biz elimizden geleni yapıyoruz ancak herkesin gücü nispetinde bu yatırıma destek vermesini bekliyoruz. Bütün bu çalışmalarımız da tüm ekibimizin büyük emeği ve payı vardır. Bu nedenle de aynı kadroyla bir dönem daha el birliğiyle devam edeceğiz” diye konuştu. CM