“Bölge açısından çok önemli”

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ BAŞKANI (TOBB) RİFAT HİSARCIKLIOĞLU, KASTAMONU TİCARET BORSASI TARAFINDAN KASTAMONU'YA KAZANDIRILAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ'NDEKİ ENDÜSTRİYEL ORMAN ÜRÜNLERİ İÇİN ORTAK KULLANIM İŞLEME TESİSİ'Nİ GEZDİ. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)

TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu, Kastamonu Ticaret Borsasının (KTB) “Rekabetçi Sektörler Programı” kapsamında yaklaşık 10 milyon avro yatırımla Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçirdiği “Endüstriyel Orman Ürünleri İçin Ortak Kullanım İşleme Tesisi”nde incelemelerde bulundu.

 

KTB yetkililerini kutlayan Hisarcıklıoğlu, “Borsamızın AB projesi ile Kastamonu’ya ve ağır sanayimize katkı sağlamak için yaptığı bu yatırım bölge açısından çok önemli. Küçük ve orta boy işletmelerin yararlanabileceği modern ve güzel eser. Oda ve borsaların illerin potansiyelini değerlendirmek amacıyla yaptıkları yatırımları çok önemsiyorum. Odalarımızın illerdeki bu tür yatırımlarını destekliyoruz ve tavsiye ediyoruz”

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı RifatHisarcıklıoğlu, oda ve borsaların illerin potansiyelini değerlendirmek amacıyla yaptıkları yatırımları desteklediklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, Kastamonu Ticaret Borsasının (KTB) “Rekabetçi Sektörler Programı” kapsamında yaklaşık 10 milyon avro yatırımla Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçirdiği “Endüstriyel Orman Ürünleri İçin Ortak Kullanım İşleme Tesisi”nde incelemelerde bulundu.

İşçilerle fotoğraf çektiren Hisarcıklıoğlu, KTB Başkanı Sedat İşeri’den tesis hakkında bilgi aldı.

Hisarcıklıoğlu, gazetecilere burada yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği ve Türkiye arasında yürütülen “Rekabetçi Sektörler Programı” çerçevesinde yapılan Kastamonu Endüstriyel Orman Ürünleri İçin Ortak Kullanım işletmesinin bölge açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

KTB yetkililerini kutlayan Hisarcıklıoğlu, “Borsamızın AB projesi ile Kastamonu’ya ve ağır sanayimize katkı sağlamak için yaptığı bu yatırım çok önemli. Küçük ve orta boy işletmelerin yararlanabileceği modern ve güzel eser.” dedi.

Hisarcıklıoğlu, KTB’nin yaptığı projenin alanındaki ilklerden olduğunu aktararak, “Oda ve borsaların illerin potansiyelini değerlendirmek amacıyla yaptıkları yatırımları çok önemsiyorum. Odalarımızın illerdeki bu tür yatırımlarını destekliyoruz ve tavsiye ediyoruz. Alanında ilklerden olan Kastamonu’daki bu proje de umarım örnek olur.” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, Kastamonu Ticaret Borsasını kutladığını belirterek, “Özellikle Avrupa Birliği projesinde Kastamonumuza, özellikle ağaç sanayisine katkı sağlamak üzere 10 milyon avroluk hibe kaynak elde ederek bu yatırımı şehre kazandırdılar. Bu az bir para değil. Bu tamamen Kastamonu’da küçük ve orta boylu işletmeler için çok önemli bir eseri ortaya getirmiştir. Modern bir tesistir. Bunlarla gurur duyduk. Borsayı, burada çalışan kardeşlerimizi, bu fabrikanın yapımında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Güzel bir eser kazandırmışlar ülkemize” dedi.

Kastamonu Ticaret Borsası tarafından ‘Rekabetçi Sektörler Programı’ kapsamında yaklaşık 10 milyon avro yatırımla Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçirdiği Kastamonu’da Endüstriyel Orman Ürünleri İçin Ortak Kullanım İşleme Tesisi’nin Kastamonu’ya hayırlı olması temennisinde bulunan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bu tip projeler çok az, bu proje ilklerden birisi oluyor. Kastamonu’yu kutlar, tebrik ederim. Bütün illerimize de bu tür projeleri tavsiye ediyoruz. Bütün odalarımız, bu tür hibeler için proje hazırlayıp illerine, ülkelerine tesisler kazandırsınlar. Bütün odalarımıza tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri ise şunları kaydetti:

“Biz, başkanımızın çok büyük destekleriyle Avrupa Birliği projesini kazandık. Sanayi Bakanlığımızda bu projeye destek verdi. Bizlerde, bu destekler neticesinde bu eseri ortaya çıkarttık. Bu tesis Kastamonu’ya hayırlı uğurlu olsun. Bu tesis artık Kastamonu’nun malı olsun. Emeği geçenlere bizlerde teşekkür ediyoruz”

 

AA – İHA