“Bu kalp seni unutur mu?”

Anılarda kalan SSK Hastanesi’nde görev yapan Başhekiminden başhemşiresine, doktorundan eczacısına, hasta bakıcısından memuruna, ambulans şoförüne eski çalışanlar yıllar sonra bir araya gelip hasret giderdi.

Bölge müdürlükleri merkezi Kastamonu’da SSK’lı çalışanlara ve ailelerine yıllarca hizmet veren sağlık ordusunun neferleri, hastanenin eski Başhekimi Dahiliye Uzmanı Dr. A. Zafer Ergün, Muhasebeci Şükran Kırkbeşoğlu ve Anestezi Teknisyeni Öznur Karahasan’ın organizesinde gerçekleşen buluşma Münire Sultan Sofrası’ndaki yemekle başladı.
Burada bir konuşma yapan Başhekim Ahmet Zafer Ergün, “Çok önemli ve anlamlı bir güne hep birlikte bu gün burada sizlerle birlikte tarihi tanıklık ediyoruz. Bugün burada bulunanlar benim ailem ve çocuklarımdır. 35- 40 yıl önce kaderin çocuk yaşta bir araya getirdiği, toy, üstün nitelikli öğrenmeye açık, SSK’da görev aşkıyla hizmet eden dürüst insanlarla olan sizler Kastamonu’da gözlerinizi açtınız. Sizler Kastamonu aşıklarısınız. Kastamonu ve SSK sevdası bugün bizleri bir araya getirmiştir” dedi.
SSK’nın sağlık ordusu yemeğin ardından hep birlikte yıllarca görev yaptıkları, şimdilerde âtıl durumda olan hastane binasına gidip geçmişte görev yaptıkları odaları gezip anılarını dile getirdiler.
Birbirlerine sarılıp hastane de yaşadıkları acı tatlı anılarını bir kez daha tazeleyen SSKlıların söyledikleri ortak söz, “Bu kalp seni unutur mu?” oldu.