Öğretmenevi’ne ek bina müjdesi

Doğa Kültür Köyü’nün bir bölümünü kiralayarak gerekli restorasyon çalışmalarından sonra tesisin Öğretmenevi olarak hizmet vermesini sağlayan Milli Eğitim, yeni bir binaya daha kavuşuyor.
Eksiklerin tamamlanmasıyla yatak hizmetinin de verilmeye başlandığı Öğretmenevi için Doğa Kültür köyü içerisindeki üç katlı ahşap binanın da Milli Eğitim’e kiraya verilmesi için hareke geçildi.
Doğa Kültür Köyü’ne giden Vali Vekili Yaşar Karadeniz ve Milletvekili Hakkı Köylü, konuyla ilgili açıklamalarda bulunup söz konusu binanın da Öğretmenevi birimine dahil edilmesi için gerekenin yapılacağını açıkladılar..
AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Doğa Kültür Köyü ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Doğa Kültür Köyü, Milli Eğitime devredildi. Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi burasını işletmeye başladı. Doğası ve yeri ile çok güzel bir tesis oldu. Bu sayede uzun yıllar atıl olan yer kurtarılmış oldu. Hizmeti de iyi olacak, güzel bir mekan olarak Kastamonu’ya da kazandırılmış oldu.
Bu tesise ilave olarak yanında bulunan şu anda kullanılmayan İl Özel İdaresine ait üç katlı ahşap binayı da İl Özel İdaresi tarafından Milli Eğitime devredilmesi suretiyle buranın da restore edilip kullanıma açılması gerekmektedir. Sayın Valimiz de bu konuya sıcak baktı. Burada bazı eksiklikler var. Buranın dört başı mağmur biçimde turizme tam olarak açılabilmesi için ilave yeni birşleyler de yapılması gerekiyor. İnşaallah onlar da kısa zaman içinde yapılacaktır. Burada güzel bir hizmet verilmeye başlandı. Bunu başlatanlara, devam ettirenlere teşekkür ediyoruz.
Kastamonu’ya gelenler ve buraya gelmiş olanlar Kastamonu’nun önemli bir kısmını da görmüş olacaklar. Ondan sonra da Kastamonu’nun diğer yerlerini görmek için can atacaklar. Şu anda bulunan tesisten hem Ilgaz’ı, hem geniş bir vadiyi, hem barajı ve hem de doğayı dolu dolu görmek mümkün.Bunu görenler buradan ayrılamayacaklar, şimdiden de bunun duyumlarını alıyoruz. Bi zde üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız.”

Vali Vekili Yaşar Karadeniz de, Doğa Kültür Köyü’nün istenen seviyeye geldiğini, şu anda kullanılmayan üç katlı ahşap binayı da İl Özel İdaresi’nden Milli Eğitim’e kazandırmaya çalışacaklarını söyledi. Doğa Kültür Köyü’nün bir bütün halinde hizmet vermeye devam edeceğini, buraya gelenlerin hayran kalacağını belirten Karadeniz, Doğa Kültür Köyü’nün daha da iyi konuma getirİlmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Önceki günden itibaren yatılı hizmet de vermeye de başlayan, eksiklikleri giderilen tesiste 66 kişi konaklaşabiliyor. 85 bin metrekare alan içinde bulunan tesiste restoran birimi de mevcut.