“Bu kurumun himaye ve desteğe ihtiyacı var”

“Takoz koymaya kalkmak Kastamonu’ya en büyük kötülük”

  • İl Özel İdaresi’nde dün gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde konuşan Genel Sekreter T. Zafer Karahasan, Valilik ve İGM ile birlikte bir sacayağı olduklarını, ilin lokomotif kuruluşu durumunda bulunduklarını belirtti.
  • “Bu kurumun himaye edilmeye, desteğe ve yeri geldiğinde de korunmaya ihtiyacı vardır. Eğer bu kurumla oynamaya, bu kurumla didişmeye, bu kurumun önüne takoz koymaya kalkarsanız, bu aslında Kastamonu’ya yapmış olduğunuz en büyük kötülük olur” diyen Karahasan, “Kişiler bırakıp gider, ancak 2005 yılından bu yana, özellikle de son yıllarda kurumsal olarak elde edilmiş kazanımların çoğunu kısa zamanda yitirmiş olursunuz” şeklinde konuştu.

İl Özel İdaresi’nde dün gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde konuşan Genel Sekreter T. Zafer Karahasan, Valilik ve İGM ile birlikte bir sacayağı olduklarını, ilin lokomotif kuruluşu durumunda bulunduklarını belirtti ve “Bu kurumun himaye edilmeye, desteğe ve yeri geldiğinde de korunmaya ihtiyacı vardır. Eğer bu kurumla oynamaya, bu kurumla didişmeye, bu kurumun önüne takoz koymaya kalkarsanız, bu aslında Kastamonu’ya yapmış olduğunuz en büyük kötülük olur” dedi.

Karahasan törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“10’uncu sene 20’nci bayramda birlikteyiz. Bunun için Allah’a şükrediyoruz. Geriye dönüp baktığımızda bu kurum olarak hep birlikte çok büyük hizmetleri yaptığımızı görmek bizlere mutluluk ve gurur veriyor.

Tüm ilimizin lokomotif kuruluşu, paydaş kuruluşların yatırımlarını yapan, kırsal kesimdeki tüm altyapı çalışmalarını, kar mücadelesini ve bu arada ‘bütçesi, tarifi ve sahibi olmayan’ tüm, işlerini de yapan tek kuruluşumuzdur. Onun için çok güçlü, dinamik ve etkili olmalıyız. Kurumumuzu güçlü, etkili ve dinamik kurumsal bir yapıya kavuşturmak adına çok önemli çalışmalar yapılmıştır. Kurum olarak bir sacayağı üzerinde olduğumuzu söyleyebilirim. Bu sacayağı Kurumumuz, Valilik ve İGM’dir. Özellikle son dönemde, Valilik olarak kurumumuza verdikleri çok büyük destek ve himayeleri için Sayın Valimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu kurumun himaye edilmeye, desteğe ve yeri geldiğinde de korunmaya ihtiyacı vardır.

Eğer bu kurumla oynamaya, bu kurumla didişmeye, bu kurumun önüne takoz koymaya kalkarsanız, bu aslında Kastamonu’ya yapmış olduğunuz en büyük kötülük olur.

Kişiler bırakıp gider, ancak 2005 yılından bu yana, özellikle de son yıllarda kurumsal olarak elde edilmiş kazanımların çoğunu kısa zamanda yitirmiş olursunuz.

Valimize, Meclis Başkanımıza ve Sendikamıza bu konularda kurumumuza vermiş oldukları destekleri için teşekkür ediyoruz.

Bu arada 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.YOL-İŞ Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri hemşerimiz Mehmet Yolasığmazoğlu, YOL-İŞ Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Sadık Düzgün’ün şahsında tüm kamu işçilerimize hayırlı olsun diyorum.

“HAVALİMANI YAPAN TEK KURUMUZ”

“Değerli mesai arkadaşlarımız, Biz büyük bir kurumuz, Bilindiği gibi tarihte eyalet merkezi olan geçmişinde çok büyük tarihi ağırlığı olan memleketimizin diğer illerle kıyas edilmeyecek büyük potansiyelleri vardır.

İl Özel idaresi olarak Havalimanı, BSK yollar, kış turizmi başta olmak üzere tüm önemli yatırımlarıyla ilimizin geçmişinde olduğu gibi geleceğinde de bölgesinin merkezi olma yolunda, kilometre taşları, dönüm noktaları olan büyük yatırımlara hep birlikte imza attık, bu gurur hepimizindir.

Bugün Türkiye’de havalimanı yapan tek kurum,136 kilometre BSK ve beton yol ile 51 il özel idaresi arasında Türkiye birincisi olan kurum, kırsal kesimde çöp toplama konusunda öncü kurumlardan biri, doğal afet yaşayan Düzce ilimize teknik yardım yapan bu kurumdur.

KUZKA’dan 2019 yılı Hibe Projesi kapsamında Çankırı Sinop ve ilimizden toplamda 15 proje kabul edildi. Bunların 8 tanesi Kastamonu’ya aitti. Ve bu 8 projenin de 4’ü İl Özel İdaresine aittir.

YURDUNTEPE PROJESİ

“Son olarak büyük projemiz Ilgaz Yurduntepe’de çalışmalar tüm hızıyla sürmektedir. Ilgaz’la Kastamonu’yu Türkiye’yi bütünleştirecek bir projedir. Bu kış inşallah ilimiz turizm anlamında farklı bir kulvara girecektir.

“AÇIK HAVA MÜZESİ VE YABAN HAYATI PARKI”

Bir sonraki büyük projemiz de, eski botanik parkı, yeni adıyla ‘Açık Hava Müzesi ve Yaban Hayatı Parkı’dır. Bu park için altyapı ve proje çalışmalarına başlanacak olup ilk etapta Saat Kulesi’nin üstünden başlayan, Şehitler Anıtına kadar olan 105 hektar alan İl Özel İdaresi’nin tapulu alanı olarak tescil edilmiştir.

Bu yapılacak Kastamonu kültürünü yansıtacak içinde oteli, bisiklet yolları, yaban hayat gözlem kuleleri olacak olan açıkhava müzesiyle birlikte şehrin kimliğini farklı bir boyuta taşıyacak, doğa turizminin bu şehirde olduğunu vurgulayacak bir çalışma olacaktır.

Bu vesileyle tekrardan tüm mesai arkadaşlarımızın ve vatandaşlarımızın kurban bayramını kutluyor nicelerine sağlık ve huzur ve mutlulukla girmesini diliyorum.

Devletimiz büyüktür ne kadar birlik beraberlik ve dirlik içinde olursak hem ülkemize hem Kastamonu’muza o kadar hizmet etmiş oluruz. ”

GÜRAY PARÇAL’IN KONUŞMASI

İGM Başkanı Güray Parçal da bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, “İl Özel İdaresi olarak hepimiz bu hizmet gemisinin içindeyiz, Bu hizmet gemisini hep birlikte yürüteceğiz. Özel İdare bilindiği gibi ilimizde yapılan her türlü hizmet ve faaliyette harcı, emeği olan kurumumuzdur. Bizler de tüm İGM üyeleri,  bütün partiler olarak hem hizmet hem de Özel İdare’nin standartlarının arttırılması için elimizden geleni yapacağız. Bu sadece hizmet anlamında değil çalışma ortamı makine ekipman ve tüm alanlarda standartların arttırılması için önümüzdeki 4 yıl boyunca elimizden geleni yapacağız” dedi.

SADIK DÜZGÜN’ÜN KONUŞMASI

Bayramlaşmada ilk konuşmayı yapan Yol İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Sadık Düzgün ise“Bayramlar ailemizin olduğu kadar işyerimizin de ne kadar birlik beraberlik ve bütünlük içinde olduğumuzu gösteren özel günlerdir. Bu vesileyle büyük ailemizin, tüm personelin bayramını kutluyorum. Bilindiği gibi kamu işçilerinin 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Hepimize hayırlı olsun diyorum.Geçmiş Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarken, bu bayramda bizimle bir arada olan Meclis Başkanımıza da hoş geldiniz diyorum. Kendisini aramızda görmekten büyük mutluluk duyduk. Bu bayrama erişemeyen tüm çalışanlarımıza da Allah’tan rahmet dilerim. Sağlık mutluluk ve huzurla daha nice bayramlarda bir arada olmayı diliyorum” şeklinde konuştu.