Cenaze töreni bugün

Tedavi görmekte olduğu İstanbul’da önceki gece hayatını kaybeden Emekli Öğretmen Ferit Karaahmet, bugün düzenlenecek cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlanıyor.

Karaahmet, Hz. Pir Camii’nde Cuma sonrası kılınacak cenaze namazının ardından Daday Merkez Kıyık Mezarlığı’na defnedilecek.

 

Kastamonu’nun sevilen, sayılan bir simasını, Eğitimci Ferit Karaahmet’i de amansız hastalığa kurban verdik.

Üç ay kadar önce teşhisi konulan hastalığıyla ilgili İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde başaralı bir operasyon geçiren Emekli Öğretmen Ferit Karaahmet, daha sonra oluşan enfeksiyonla ilgili tüm tıbbi müdahalelerin yetersiz kalması sonucu önceki akşam 72 yaşındayken aramızdan ayrıldı.

Şehrimizin tanınmış avukatlarından Evren Karaahmet ve Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmeni Feza Oktay’ın babası, Emekli Öğretmen Nejla Karaahmet’in eşi, American Life Kastamonu’nun sahibi Ayşegül Karaahmet’in kayınpederi  olan Ferit Karaahmet’in vefat haberi büyük üzüntü yarattı.

Karaahmet’in dün İstanbul’dan getirilen naaşı bugün öğle öncesi Hz. Pir Camii’ne getirilecek. Cuma sonrası kılınacak cenaze namazının ardından Daday Merkez’deki Kıyık mezarlığına defnedilecek olan merhuma rahmet, ailesine, eğitim camiasına, öğrencilerine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz. CM