“Cevizi kestane izlesin”

İlimiz eski milletvekillerinden Mehmet Yıldırım, ilimizin kalkınması için tarım ve hayvancılığın son derece önemli olduğunu ifade ettiği açıklamasında, bu alanlarda başarının gelmesi ve kalıcı olması için her kesime büyük görev düştüğünü söyledi.

Sahilde kestane ormanları kurulmasını talep ediyorum”

TÜİK’in açıkladığı verilere göre ilimizin ceviz üretim rekoltesini artırarak son bir yıl içinde 15’inci sıradan 11’inci sıraya yükseldiğini mutlulukla karşıladığını belirten Yıldırım, “1’inci sıraya yükselmenin çabası içinde olmalıyız” dedi.

Ceviz üretimindeki başarının kestane üretiminde de sürmesi gerektiğinin altını çizen Yıldırım, “Sahil bölgemizde ceviz yanı sıra kestane ormanları kurulmasını talep ediyorum” şeklinde konuştu.

Topyekun seferberlik”

Yıldırım orman ve tarım alanlarında hedeflenen çalışmaların başarıya ulaşması için her kesime büyük rol düştüğünü kaydettiği açıklamasında, “Yurtdışına gittiğimiz karayolları sınırlarına ceviz ağaçları dikildiğini görüyoruz. Bizde de karayolu sınırlarına ağaç dikme uygulaması başladı ancak tercih edilen ağaç türü genelde akasya oluyor. İlimizdeki bölge müdürlüğü başta olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü’nden talebim karayolu sınırlarına ceviz ağacı dikilmesidir” dedi.