Kalafat: Unutmadık, unutturmayacağız”

Ak Parti Kastamonu İl Gençlik Kolları, “28 Şubat post-modern derbesi”nin 19. yıldönümünde, Kastamonu Merkez ve ilçelerinde “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” etkinliği düzenledi ve protesto ettiği olayla ilgili basın açıklaması yaptı.
“Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kastamonu Şubesi” ve “İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesi” nin de destek verdiği Kastamonu’daki etkinlik İsmailbey Camii’nde gerçekleşti.
Ak Parti Kastamonu İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:
“Bugün burada milletin iradesine bir ok gibi saplanan, gayri hukuki yollarla devletimize ve milletimizin istikbaline karşı düzenlenmiş 28 Şubat Post-Modern Darbesini 19. sene-i devriyesinde lanetlemek üzere toplandık.
Hz. Habil ile başlayan doğruluk hareketinde muhabbet fedaisi olmayı görev edinmiş yiğitleri haince düzenlenmiş tuzakları ile tarih boyunca alaşağı etmeye çalışmışlardır. Nitekim yakın tarihimize baktığımızda milletimizin bekası ve istikbali için var gücü ile çalışan nice kahramanları doğrunun yanında oldukları gerekçesiyle türlü hukuksuz işlemlerle özgürlükleri gasp edilmiştir. Demokratik hukuk devleti içerisinde hukuksuz yollarla doğrudan halkın iradesini elinden almak isteyenler bilsinler ki, bizler yaptıklarını unutmadık ve unutturmayacağız!
28 Şubat ‘Post Modern’ darbesini kurgulayan ve uygulayan kadrolar bir zihinsel dönüşüm ve geri dönülmez bir yaşam biçimini dayatmayı, bir toplum mühendisliği ile kaba, ilkel ve tek tipçi bir dünya görüşünü, devletin ve toplumun vazgeçilmez bir unsuru olarak hücrelerimize yerleştirmeyi denemişlerdir. Bu kadrolar, belli periyotlarla kendilerince hizadan çıkan siyaset kurumunu veya halkı hizaya getirmekten hiç çekinmemiş, böylece Cumhuriyet tarihinde birkaç yılda başta muhalif kitleler olmak üzere toplum üzerinde korku imparatorluklarını pekiştirmek için gayri ahlaki, gayri hukuki darbeler yapmışlardır. 28 Şubat sürecinde Cumhuriyet tarihinin Müslümanlara yönelik karalama kampanyalarının ve iftiraların ayyuka çıktığı kirli bir dönem olarak tarihe geçmiştir. İttihat Terakki zihniyetinin sermaye, üniversite, ordu ve medya dayanışmasıyla İslami değerlere karşı başlatmış olduğu ve bin yıl sürecek iddiasıyla tekebbür içinde İslami kimliğe yönelik sindirme operasyonudur 28 Şubat; fişlemelerin, sürgünlerin, yasakların vicdansızca uygulandığı acı bir dönemdir. Başörtülü kadınların eğitim, öğrenim ve çalışma hakları anayasal ve uluslararası sözleşmeler hiçe sayılarak ucube yönetmeliklerle engellendi. Sadece resmi kurumlarda çalışan başörtülü kadınların değil, diğer tüm sektörlerdeki kadınların da istihdam edilmemeleri için söz konusu kurumlara baskılar ve baskınlar yapıldı. Başlarını açan veya peruk takan kadınlar dahi disiplin cezaları almaktan, sürgünlerle cezalandırılmaktan, memuriyetten atılmaktan ve işlerini kaybetmekten kurtulamadı.
Dua ve temennimiz; bir daha bu milletin iradesine kast edenlerin hiçbir zaman başarıya ulaşamamasıdır. Allah’ın izniyle Dünya’yı aydınlatacak güneş yeniden Anadolu’dan doğacaktır.
Hepinize bu günde bizlere destek olduğunuz için şükranlarımızı sunarız, Allah’a emanet olunuz.”