CHP Merkez İlçe’de ikinci aday

CHP Merkez İlçe Kongresi öncesinde Mustafa Başesgioğlu’nun ardından adaylığını açıklayan ikinci isim Alibey Yavuz oldu. Uğur Alemdar’ın da adaylık için ismi geçiyor.
CHP Merkez İlçe Kongresi öncesinde Mustafa Başesgioğlu’nun ardından adaylığını açıklayan ikinci isim Alibey Yavuz oldu.
Alibey Yavuz, adaylığını dün Kurşunlu Han’da düzenlediği basın toplantısıyla açıklarken şunları söyledi:
“1968 doğumlu olup, Kastamonu Terzi Köyü’ndenim. 1997 yılından bu yana aralıksız olarak CHP İlçe Yönetim Kurullarında hizmet vermekteyim. Şu anda da Merkez İlçe Başkan Yardımcısı olarak göre yapmaktayım. 2009 yılında partimizin takdiri ile İl Genel Meclisi adayı oldum. Kastamonu Ziraat Odası Yönetim Kurulu, Kastamonu Köy-Koop Biriliği Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundum. Geleneksel Spor Dalları Federasyonu il temsilcliği yaptım.
Parimizin olağan kongre sürecinde mahalle ve köy delege seçimleri başarıyla tamamlandı. İlçe başkanlarımızın ve yönetim kurullarının seçileceği aşama da başladı. Bugün (dün) birçok partilimizin teklifi ve önerisi üzerine İlçe başkanlığına adaylığını kongremizin onayına sunmak üzere ilan ediyorum.
Öncesinde olduğu gibi adaylığım süresince ve sonrasında tüm gayretimle partimizi halkımızla daha çok buluşturabilmenin imkanını aramakolacaktır. Partimizin ilkeleri ortadadır. Bu ilkeler ışığında üyelerimizin arzuladığı başarıyı yakalamak için irademizi CHP tabanıyla, tüm üyelere buluşturacağız. İlimizde Milletvekilliklerinde, Belediye Başkanlıklarında, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyelikleri’nde iddialı olacağız, seçimlerde hedefimizi büyük tutacağız, bu saydıklarımızda yapacağımız proje ve çalışmalarla başarılı olacağız. Birlikte yapmanın birlikte üretmenin, birlikte yönetmenin adresi olacağız. Ben anlayışı değil, biz anlayışını egemen kılacağız ve hedeflerimize bir bir kavuşmayı, özlenen CHP’yi birlikte ve beraber olarak başaracağız. Kastamonu’da CHP’nin gücünü bir kez daha gösterecek ve herkesi CHP’li yapmak için çalışacağız. Biz aday çokluğunu da CHP’nin bir zenginliği olarak görüyoruz. Daha da fazla aday olmasını da isteriz.partimizde fazla aday olmaması ışık olmamasıdır. Fazla adayın partimizde ışık olmasını gösterir. Babam ve ailemizin tamamı CHP’li, SHP ve CHP döneminde de buluşmalarında arabulucu olarak görev üstlenmiş ve bu birleşmede büyük rol almıştır ve o dönemde de Merkez İlçe Başkanlığı görevini sürdürmüştür. Babam da CHP’de bir fiil 50 yıl görev üstlenmiştir. Menderes döneminde 1960’lı yıllarda kara listeye alınanlar arasındadır. Bizim da mayamız ogünlerden bu tarafa kadar gelmektedir, bununla da büyük gurur duyuyorum.” CM