CHP’de ‘çağrılı’ devir teslim  

 

İl Başkanlığı görevini Muzaffer Bıyıklı’dan devralan cumartesi günkü kongrenin  galibi Hasan Baltacı, “Kararlı, inanmış, başarıya odaklı, birleştirici ve bütünleştirici bir siyaset temel düsturumuzdur. İl Başkanı olarak tüm partililerimize ilk çağrım şudur. Kenetlenin çünkü kazanmamız gereken bir şehir bizi bekliyor” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 36’ncı Olağan Genel Kurulu’nda İl Başkanlığı görevine seçilen Hasan Baltacı, görevi eski başkan Muzaffer Bıyıklı’dan devraldı.

İl Başkanlığı’nda gerçekleşen devir teslim törenine kongrede aday olan diğer bir isim Eczacı Ayşenur Özden’in yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

Devir teslim töreni öncesinde kısa bir değerlendirmede bulunan Muzaffer Bıyıklı, “Önümüzde zor bir dönem var. 2019 yılı Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli bir yıl. Hasan Baltacı ve arkadaşları bu dönemin üstesinden geleceklerdir. Buna inancım tamdır. Kendilerine başarılar diliyorum. Her zaman yanlarında olduğumu ifade ediyorum” dedi.

Kastamonu’da örnek olacak bir olgunlukta demokrasi şöleni yaşattıklarını da söyleyen Bıyıklı, “Parti içi demokrasinin işletilmesi bizim farkımız ve üstünlüğümüz olarak ifade ediyorduk. Bunu geçtiğimiz cumartesi günü bir kez daha gösterdik. Bu kongrede seçim bölümünde üç aday yarıştı. Bu yarışın en sevindirici tarafı olgunlukla, karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde yapılmış olmasıdır” diye konuştu ve geçmişte beraber çalıştığı yönetim kurulu arkadaşlarına da teşekkür etti.

CHP’nin yeni il başkanı Hasan Baltacı ise büyük bir sorumluluğu aldıklarının bilincinde olduklarını belirterek, “214 parti delemizden 210’u kongrede oy kullandı ve CHP’ye sahip çıktı. Bu durum bize iktidar yürüyüşüne hazır olduğumızı gösteriyor” dedi.

Kararlı, inanmış, başarıya odaklı, birleştirici ve bütünleştirici bir siyaset benimseyeceklerinin bilinmesini isteyen Hasan Baltacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Partimizin 36.Olağan Kongresi Sayın Başkanım Muzaffer Bıyıklı’nın önemli, saygın ve değerli katkıları ile büyük bir olgunluk içinde gerçekleşmiştir. 214 delegemizin çağrılı olduğu kongremizde 210 delegasyonumuz oyunu kullanmış, çok ciddi bir katılım göstererek partisine sahip çıktığını ve iktidar yürüyüşüne hazır olduğunu göstermiştir. Bu vesileyle delegemizin iradesi ile partimizi yönetme yetkisi şahsıma ve yönetim kurulumuza verilmiştir. Bundan önce partimizde il başkanlığı görevinde bulunan tüm il başkanlarıma hürmetlerimi sunuyorum. Yönetim kurullarında çalışmış tüm arkadaşlarıma değerli katkıları için saygılarımı sunuyorum. En zorlu süreçlerde görev alan il başkanlarım ve yöneticilerimiz partimizin hafızasına, kutlu yerine nakşedilmiştir. Aldığımız sorumluluğun bilincindeyiz. Görevimiz partimizin ilkeleri doğrultusunda bayrağı yukarıya taşımak, 6 oku iktidar kılacak olanakları ortaya çıkarmaktır. Kararlı, inanmış, başarıya odaklı, birleştirici ve bütünleştirici bir siyaset temel düsturumuzdur. İl başkanı olarak tüm partililerimize ilk çağrım şudur. Kenetlenin çünkü kazanmamız gereken bir şehir bizi bekliyor. Büyük hedefler için büyük adımlara ihtiyaç vardır. Bu ancak parti ailesinin güveni ve kenetlenmesi ile mümkündür. Şimdiden kongrelerinden yetki alan tüm ilçe başkanlarım ve yönetim kurullarına, il yönetim kurulu arkadaşlarıma, disiplin kurulu üyelerimize başarılar diliyorum. Tüm üyelerimizi geleceği birlikte inşa etmek için canla başla çalışmaya çağırıyorum. Kastamonu’muzun dört bir yanından kadınlarımızı, gençlerimizi, yurttaşlarımızı yaşanacak bir Kastamonu, demokrasi ve özgürlüklerden yana, alın terinin değerli olduğu adil ve kalkınmış bir ülke için partimize ülkemizin ve geleceğimizin teminatı Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olmaya, iktidar yürüyüşümüze omuz vermeye davet ediyorum. 13 bin 473 kilometrekare alana sahip Kastamonu’muzda 380 bin yurttaşımızın sorumluluğu omuzlarımızdadır. Anamuhalefet Partisi Kastamonu İl Başkanı olarak bu sorumluluğu taşımaya hazır olduğumuzu ve bu şehre layık olacağımızı belirterek görevimizi devralıyoruz. Kastamonumuza saygılarımızı sunuyoruz.”