“MHP, partinin anahtarını Cumhurbaşkanına teslim etmekkedir”

CHP İl Başkanı Hasan Baltacı, partisinin Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in kongrede yaptığı konuşmaya sert bir dille karşılık veren MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı’yıyaptığı yazılı açıklamayla cevapladı.

Maşalacı’nın açıklamalarının “ağır hakaret içerdiğini ve içinini boş olduğunu” söyleyen Hasan Baltacı, “Bir il başkanı açısından ne büyük bir talihsizliktir ki, daha basın metninin mürekkebi kurumadan Sayın Bahçeli ‘2019’da Cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğiz, Erdoğan’ı destekleriz’  demiştir. Normal parlamenter sistem içinde ülkeyi yönetme iddiasında olan her partinin aday çıkarması beklenir. Ancak MHP’nin iddiasını kaybettiği anlaşılmaktadır. Sayın Maşalacı aday bile çıkaramayan bir partinin il başkanı olarak kim için çalışacaktır?” dedi.

MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı’nın“uzun ama hiç bir şey ifade etmeyen içi boş bir açıklama yayımladığını gördüklerini” söyleyen Hasan Baltacı, şöyle devam etti:

“Sayın Grup Başkan Vekilimiz Özgür Özel’in kongre konuşmasını hedef alan ve ağır hakaretler içeren açıklama, Genel Başkan eliyle tasfiye edilmekte olan bir partinin açıklamalarıdır. Sayın Bahçeli ‘İki yanlıştan bir doğru çıkmaz, tekeden süt sağılmaz, balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan’dan da Cumhurbaşkanı olmaz’ diyeli 4 yıl, ‘2019’da Cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğiz, Erdoğan’ı destekleriz’  diyeli 1 gün olmuştur. MHP’nin politikadaki özgül ağırlığının olduğunu iddia eden Sayın Maşalacı’ya hatırlatmak isterim ki, özgül ağırlık kavramını kullanan sayın Bülent Arınç’ın yaşadığı tasfiye süreci henüz tazeliğini korumaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi sürekli kendi seçmenini kandırmakta ve partinin anahtarını AKP’ye teslim etmektedir. AKP bile demek fazladır. Sayın Cumhurbaşkanı’na teslim etmektedir. MHP’ye oy veren tüm hemşerilerime söylüyorum: Hiç üzülmeyin… Cumhuriyetten, demokrasi ve eşitlikten, kardeşlikten yanaysanız sahipsiz değilsiniz. Biz varız, CHP var. Saray ittifakının karşısında gönül birlikteliği olan koca bir ülke var.”