CHP’de PM’ye giren Baltacı, alkışlarla karşılandı; “Hayallerimize emek harcayacağız”

CHP kurultayında Parti Meclisi’ne seçilen Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, kurultay dönüşü partililer tarafından alkışlarla ve çiçeklerle karşılandı.

PM üyesi Milletvekili Hasan Baltacı, “Adalet isteyen, eşitlik isteyen milyonlarca insanın umudunu, hayalini, iktidara taşımak bizim boynumuzun borcu. Biz bu kenti bu ülkeyi büyüteceğiz. Hayallerimize emek harcayacağız” dedi.

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ise “Aldığımız sonuç gösteriyor ki Kastamonu’nun ötesinde Türkiye’nin gönlüne girmiş bir milletvekiline sahibiz.  Bu kazanım Kastamonu’da başarıya susamışlığın işaretidir” diye konuştu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 37. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne girerek büyük bir başarıya imza atan CHP Milletvekili Hasan Baltacı, dün partisinin Merkez İlçe Başkanlığı’nda partililer tarafından çiçeklerle ve alkışlarla karşılandı.

Çok uzun bir aranın ardından CHP Genel Merkezi’nde Kastamonu’nun ve bölgenin sözcüsü olacak olan Milletvekili Hasan Baltacı, “Adalet isteyen, eşitlik isteyen milyonlarca insanın umudunu, hayalini, iktidara taşımak bizim boynumuzun borcu” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanlığı’ndaki karşılamada konuşan Merkez İlçe Başkanı Aydın Böbüroğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak 37. Olağan Kurultayı tamamlamış bulunuyoruz. Kastamonu’nun gururu Anadolu’nun illerinin temsilcisi olacak olan Milletvekilimiz Hasan Baltacı bu dönem Parti Meclisi’ne girmeyi başarmıştır. İl başkanımız haftalardır, bu seçimler için çabalıyor. Delegelerimiz uzun süredir bu işlerle uğraşıyordu. Milletvekilimiz Baltacı gururumuz oldu” dedi.

“ANADOLU’YA VERİLMİŞ BİR TEMSİLİYET”

Parti içerisindeki bir yarışta Anadolu’ya verilmiş bir temsiliyet aldıklarını söyleyen CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ise “Bu bizim uzun zamandır Kastamonu’da başarıya susamışlığın işaretidir. Bu kazanım, demokratik bir Anayasa’yla, Türkiye’yi iyileştirilmiş bir parlamenter sistemle buluşturmak, onun ötesinde Kastamonu’yu Türkiye’de hak ettiği bir yere taşımak için canla başla çalışacağımızın işareti anlamına geliyor. Seçildiği günden bu yana Kastamonuluların gönlüne girmiş, aldığımız sonuç gösteriyor ki Kastamonu’nun ötesinde Türkiye’nin gönlüne girmiş bir milletvekiline sahibiz. Aldığımız sonuçlarla sadece Karadeniz’de değil, Marmara’da, İç Anadolu’da, Akdeniz’de ve Doğu Anadolu’dan yani Türkiye’nin her yerinden milletvekilimize sahip çıkıldığını gördük. Biz çoğu zaman Kastamonululara dokunduğunu hissediyorduk, anladık ki bu mütevaziliği tüm Türkiye’ye ulaşmış” diye konuştu.

Bu süreçte emekleri olan herkese teşekkür ettiğini de söyleyen Hikmet Erbilgin, “Ben bütün kurultay delegelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizimle birlikte çalışan kurultay delegelerimize teşekkür ediyorum. Anadolu’nun herhangi bir köşesinde sesimizi ulaştıracağımız birisi var mı diye çabalayan yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hepsi haklarını helal etsin. Biz yerel yönetimlerde de Türkiye’nin doğru bir yere gelmesinde de üzerimize ne düşüyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“UMUTLARI, HAYALLERİ İKTİDARA TAŞIMAK BOYNUMUZUN BORCU”

Demokratik bir iktidarı hep birlikte inşa edeceklerini söyleyen CHP Parti Meclisi üyesi Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ise şunları söyledi:

“Kurultayımızda aldığımız çok önemli kararlarla birlikte, Türkiye’de demokratik bir iktidarı hep birlikte adım adım inşa edeceğiz. Bu süreçteki kararlılığından dolayı Kastamonu il örgütümüze çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi, Anadolu’nun her noktasında iktidarı kurabilmek için hazırlıklarını yapmış durumda. Adalet isteyen, eşitlik isteyen milyonlarca insanın umudunu, hayalini, iktidara taşımak bizim boynumuzun borcu. Kurultayın ikinci günü yapılan seçimlerde delegelerimizin, partililerimizin, takdiri ile Parti Meclisi üyesi olarak seçildim. Kastamonu’yu hem parti genel merkezimizde hem de Ankara’da Meclis’te en iyi şekilde temsil edebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu süreçte başka il başkanım olmak üzere, kurultay delegelerimize, parti örgütümüze, yanımızda olan bütün yoldaşlarımıza ve arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum. Kastamonu çok iyi bir yerde. Daha da iyi bir yere doğru gidecek. Biz bu kenti büyüteceğiz, bu ülkeyi büyüteceğiz. Bu ülkeye, bu kente, hayallerimize emek harcayacağız. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Son iki üç yıldır çok güzel işler yapıyoruz.”