CHP’den seçmen kontrol standı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanlığı 24 Haziran seçimleri öncesi Nasrullah Meydanı’nda “Seçmen Bilgileri Kontrol Masası” oluşturdu.
Muhtarlıklarda askıya çıkan seçmen listelerinden bilgilerini kontrol etmekte güçlük çeken vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla oluşturulan masa, “Seçime doğru isminiz silinmiş olabilir! Gelin birlikte kontrol edelim” sloganıyla 12 Mayıs’a kadar hizmet verecek.
Seçim süreçlerine ve sonuçlarına güven duyulması ve olası hataların önlenebilmesi için seçim günü işlemleri kadar seçim öncesindeki askı işlemlerinin de hayati öneme sahip olduğunu ifade eden CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, “Daha önceki seçimlerde vatandaşlarımızın şikayetlerine konu olan yanlışlıklar, eksiklikler ve fazlalıkları muhtarlıklara asılan muhtarlık bölgesi askı listelerinin kontrol ederek bulmak kolay olmamaktadır. Bu nedenle CHP olarak tüm vatandaşlarımızın askı listelerini kolayca kontrol edebilmeleri için Nasrullah Meydanı’nda ‘Seçmen Bilgileri Kontrol Masası’ oluşturduk. Vatandaşlarımız nerede oy kullanacaklarını, kayıtlı bulundukları hanede oy kullanacak diğer seçmen bilgilerini ve kayıtlı bulundukları adreste oy kullanacak diğer seçmenlerin ad soyad bilgilerini görebilecek, öğrenebileceklerdir” dedi.
Hatalı olan bilgilere dönük itirazların 12 Mayıs 2018 tarihine kadar İlçe Seçim Kurullarına yapılması gerektiğini de hatırlatan Erbilgin, “seçmen listesinde ismi bulunması gerekirken olmadığını tespit eden vatandaşlarımızın, adreslerini ispat edebilecek; elektrik, su yada telefon faturası, noter tasdikli kira sözleşmesi yada tapu kaydı gibi belgelerden herhangi biriyle birlikte önce İlçe Nüfüs Müdürlüğü’ne giderek Adres Kayıt Sistemi’ne dahil olmaları, ardından da ilgli İlçe Seçim Kurulları’na başvurda bulumaları gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

CHP İL BAŞKANI HİKMET ERBİLGİN OLDU

24 Haziran seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Milletvekili aday adayı olan Hasan Baltacı’nın istifasıyla boşalan Kastamonu İl Başkanlığı görevine Hikmet Erbilgin getirildi.
Hikmet Erbilgin, Hasan Baltacı başkanlığındaki yönetim kurulunda Örgütlerden Sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapıyordu. Erbilgin’in il başkanlığı Genel Merkez tarafından da onaylandı.