AK Parti aday adayları teşkilat sınavından geçti

AK Parti’nin cumartesi günü yapılan temayül yoklamasına nezaret eden Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, burada yaptığı konuşmada partililerine seslenirken, “Bütün arkadaşlarımızın gece gündüz çalışıp, kapı kapı dolaşıp tüm gönüllere girmesini istiyoruz. Yol yaparsınız, köprü yaparsınız, inşaat yaparsınız, sanayi kurarsınız ama gönül yapamazsınız oy alamazsınız” dedi.
İl başkanı Doğan Ünlü ise konuşmasında, “Aday adaylarımızın çokluğu partimizin ne kadar tercih edildiğinin, ne kadar talep gördüğünün, ne kadar sevildiğinin kanıtıdır” dedi ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde en az yüzde 75’le Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini, milletvekilliği seçiminde ise 3 milletvekili çıkarma başarısını yeniden göstereceklerini iddia etti.

AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı, 24 Haziran’da yapılacak olan 27’nci Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesi aday adaylığı başvurusunda bulunan isimler için temayül yoklaması gerçekleştirdi.
Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nun cumartesi günü yapılan temayül yoklamasında; ana kademe, gençlik ve kadın kolları, il yönetim kurulu üyeleri, il demokrasi hakem kurulu üyeleri, il disiplin kurulu üyeleri, ilçe ana kademe, gençlik ve kadın kolları yönetim kurulu üyeleri, parti üyeliği devam edip aday adayı olmayan eski il başkanları, il ve ilçe belediye başkanları, il ve ilçe belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, köy ve mahalle başkanları ile aday adayı olmayan eski milletvekilleri, Aday Listesi’nde görmek istedikleri 3 isim için oy verdi.
Saat 10.00’da başlayan ve 17.00’de sona eren temayül yoklamasına AK Parti Genel Merkezi’nce görevlendirilen TBMM Katip Üyesi AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ile AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz nezaret etti.
Mevcut milletvekilleri; Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir’in tabi tutulmadığı temayül yoklamasında; Abdullah Yılmaz, Ahmet Yılmaz, Aytunç Zafer Akça, Bahattin Kocabaş, Cevdet Çelik, Feza İhtiyar, Halil Uluay, Halim Kanatcı, Hüseyin Acar, Hüseyin Aldı, İrfan Bakır, İsmail Gürcan Gürbüz, Kemal Aydın, Mehdi Keskin, Mehmet İshak, Mehmet Nuri Keskin, Metin Topaloğlu, Murat Kütahyalı, Musa Sıvacıoğlu, Mustafa Atlı, Mustafa Gökhan Gülşen, Mustafa Güvenç, Özden Şenel, Recep Biçer, Sami Naharoğlu, Tamer Tafracı, Yaşar Özdemir ve Yavuz Menderes Kaymakçı teşkilat mensuplarının oylarını alabilmek için yarıştı.
MUSTAFA AÇIKGÖZ
Temayül yoklaması öncesi kısa bir konuşma yapan TBMM Katip Üyesi AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, AK Parti’de siyaset yapmanın bir cihat olduğunu söyledi.
Tüm teşkilatların gece gündüz çalışıp gönüllere girmesi gerektiğini belirten Açıkgöz, “Kastamonu teşkilatlarımız 1 Kasım 2015’de gerçekleştirilen seçimlerde 3-0 yaparak önemli bir başarıya imza atmıştır. Kastamonu inşallah 24 Haziran’da da bu başarıyı tekrarlayacaktır. Bu seçim tarihi bir seçimdir. Bu seçim müreffeh, zengin bir Türkiye, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına yer alacak bir Türkiye için ilk adım olacaktır. Bu nedenle bütün arkadaşlarımızın gece gündüz çalışıp, kapı kapı dolaşıp tüm gönüllere girmesini istiyoruz. Yol yaparsınız, köprü yaparsınız, inşaat yaparsınız, sanayi kurarsınız ama gönül yapamazsınız oy alamazsınız. Önceliğimiz gönül yapmak, önceliğimiz gönülleri kazanmak olmalıdır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gönüllere dokunduğu için seviliyor. O milletin adamı. O bu ülkeye ve ümmete bir lütuftur. Onun temsil ettiği teşkilatlar olarak 24 Haziran için çalışıp önce Cumhurbaşkanımızı başkan yapacağız, sonra da Meclis’te çoğunluğu elde edeceğiz. Yeni sistemle birlikte Türkiye gümbür gümbür gelen Dünyanın en zengin 5 ülkesinden biri olacak.Bu bir yarıştır, kutsal bir yarıştır. AK Parti’de mahalle başkanından milletvekiline kadar görev yapmak büyük bir onurdur. AK Parti’de siyaset yapmak bir cihaddır. Ümmetin tek umudu, son kalesi Türkiye’dir, Türkiye’nin tek umudu AK Parti’dir” diye konuştu.
DOĞAN ÜNLÜ
24 Haziran seçimleri öncesi 31 ismin Kastamonu’dan milletvekili aday adayı olduğunu hatırlatan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, bu durumun AK Parti’nin ne kadar çok sevildiğinin ve tercih edildiğinin kanıtı olduğunu söyledi.
Tüm aday adaylarının bir birinden değerli olduğunu belirten Doğan Ünlü, “AK Parti Kastamonu aday adayı temayül yoklamamızın sağduyulu bir şekilde birlik beraberlik içinde partiye yakışan bir ortamda geçirdik. Aday adaylarımızın çokluğu partimizin ne kadar tercih edildiğinin, ne kadar talep gördüğünün, ne kadar sevildiğinin kanıtıdır. Tüm aday adaylarımız birbirinden değerlidir. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum. İnanıyorum ki temayül sonucu ne olursa olsun, kazanan AK Parti’miz olacak. Kazanan Kastamonu olsun. Kazanan Türkiye olsun” dedi.
Cumhurbaşkanlığı seçiminde en az yüzde 75’le Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini, milletvekilliği seçiminde ise 3 milletvekili çıkarma başarısını yeniden göstereceklerini söyleyen AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Bilindiği gibi 24 Haziran’da ülkemizin yönünü tayin edecek çok ama çok önemli bir seçimi gerçekleştireceğiz. İktidar yürüyüşümüzün başladığı 3 Kasım 2002’den bu yana Türkiye’de çok şeyi değiştirdik. Yasakları kaldırdık, adeta sessiz bir devrimi gerçekleştirdik. Bu büyük adımları atarken bize güç veren en önemli şey şüphesiz aziz milletimizdi. Milletimiz bize her seçimde en büyük desteği verdi. Bizlere ve bu ülkeye sadece sandıkta değil, e-muhtırada, kapatma davalarında, 17-25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da da sahip çıktı. Bugüne kadar cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti kadroları çok büyük başarılara imza attı. AK Parti Kastamonu teşkilatı ise her seçimde başarıdan başarıya koştu. Önce il belediyesi ve 13 ilçe belediyesini AK belediye yaparak, sonra 10 Ağustos seçimlerinde liderimizi yüzde 65 gibi ciddi bir oy oranıyla destekleyerek, akabinde de 1 Kasım seçimlerinde Kastamonu’da 3-0 gibi önemli bir başarıya imza atarak kendine yakışanı yapmıştır. Şimdi ise bu başarıları taçlandırma vaktidir. Şimdi Cumhur İttifakı’nın adayı liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı en az yüzde 75’le destekleyip, üç milletvekili başarısını korumakla yükümlüyüz. Ben inanıyorum ki AK Parti teşkilatları bu seçimin öneminin farkında ve dimdik ayakta. Ben inanıyorum ki AK Parti teşkilatları bugünden itibaren, bu salondan çıkıp ilçelerine ulaşır ulaşmaz kendilerine bir yol haritası çizecek ve 24 Haziran akşamı sonuçlar açıklanana kadar çalışmalarına aralıksız devam edecektir. Artık bize durmak yakışmaz. Artık bize yorulmak yakışmaz. Artık bize sessiz kalmak yakışmaz. Memleketimizin dört bir köşesinde yaptığımız tüm hizmetleri seçmene anlatacağız. Milletimize ulaşacağız, çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmayacağız. Ve inşallah 24 Haziran akşamı halkımızla sevinen taraf biz olacağız. Kazanan Cumhur İttifakı olacak, Cumhur olacak. Bizim cumhurbaşkanımız, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan olacak” ifadelerini kullandı.