"Çifte şampiyonluk kutlamak istiyoruz"

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, hem futbol hem de hentbolda elde edilen başarılardan dolayı son derece mutlu olduğunu ifade etti.
Kastamonuspor 1966’nın elde ettiği 3 puanın, rakiplerin de puan kaybetmesiyle şampiyonluk yolunda daha da önem taşıdığını söyleyen Başkan Tahsin Babaş, “Futbolcularımızı gösterdikleri performanstan dolayı tebrik ediyorum. Tribünleri dolduran taraftara ve bizlere, en güzel hediyeyi verdiler. Özellikle Niğde Belediyespor ve Beylerbeyispor’un puan kaybettikleri bu haftada alınan üç puan çok önemli. Elde ettiğimiz bu galibiyet ile emanet vermiş olduğumuz liderlik koltuğunu da yeniden aldık. İnşallah bu koltuğu sezon sonuna kadar bırakmayacağız. Bu yolun sonu şampiyonluk” dedi.
Takımın bu hafta oynayacağı Beylerbeyi maçının da önem arz ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Babaş, “Rakibimiz ligin zirvesine ortak olmak istiyor. Ancak biz buna izin vermeyeceğiz. Beylerbeyi deplasmanından da galibiyetle dönerek aradaki puan farkını açmak istiyoruz” diye konuştu.
Pazar günü Kastamonuspor 1966’nın yanı sıra Kastamonu Belediyespor’un da galip geldiğine dikkat çeken Başkan Babaş, “Kastamonu Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, Bursa Osmangazi Belediyespor’u konuk ettiği mücadeleden 44-34 galip ayrıldı. Hentbol takımımız da son haftalarda aldığı galibiyetlerle Kastamonulu sporseverlerin yüzünü güldürüyor. Bu seri galibiyetlerle zirve yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Hem futbol takımımızın hem de hentbol takımımızın göstermiş olduğu bu başarılar, Kastamonu için çok değerli. Emin adımlarla zirveye tırmanıyoruz. Sezon sonunda inşallah çifte şampiyonluğu kutlarız” dedi.