DADAY YOL İÇİN TEK YÜREK

  • Daday Muhtarlar Derneği’nin organizesinde ilçedeki siyasiler ve STK’lar yol konusundaki taleplerini ve düşüncelerini paylaşmak için Karayolları 15.Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, AK Parti, CHP, MHP, Yeniden Refah partilerinin başkanları, İGM üyeleri de hazır bulundu.
  • Ziyarette Kastamonu Daday karayolu hakkında Bölge Müdürü Oğuzhan’ın yapılacak ilk ihalede bu yolu programa alarak tamamlayacaklarını ifade ettiği belirtilirken, Bolatlar-Çömlekçiler yolunda ise bir inceleme çalışması başlatılacağı bilgisi verildi.

Daday Muhtarlar Derneği organizesinde, Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, AK Parti İlçe Başkanı Servet Bıyıklı, CHP İlçe Başkanı Selahattin Yanık, MHP İlçe Başkanvekili Necmettin Pirci, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Yaşar Yazkan, İGM üyeleri Mehmet Apaydın, Atila Bayram Pirci ve Daday Muhtarlar Derneği Başkanı Hikmet Çavuş Karasan, Kastamonu Karayolları 15. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan’ı ziyaret etti.

Daday – Kastamonu karayolunda devam eden çalışmalar nedeniyle Bölge Müdürü Oğuzhan’a teşekkür eden heyet, ayrıca geçen haftalarda Daday’ı ziyaret eden ve yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Daday Muhtarlar Derneği Başkanı Hikmet Çavuş Karasan’ın gündeme getirdiği, Bolatlar – Çömlekçiler yolunun da akıbetini sordu.

Muhtarlar Derneği Başkanı Karasan, yolun yapılması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilerek bir an önce bu yolun yapılmasını talep etti.

Ziyarette Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan’ın Daday – Kastamonu karayolunda çalışmaların devam ettiğini ve mevsimsel şartları uygun oluncaya kadar da çalışmalara devam edileceğini belirttiği ifade edilirken, bu yolun yapılacak ilk ihaleye alınarak tamamlanacağı bilgisi alındı.

Yoldaki çalışmaların projeye uygun bir şekilde devam ettiğini ziyarette dile getiren Yüksel Oğuzhan’ın Bolatlar-Çömlekçiler yolu hakkında ise gerekli incelemelerin yapılacağı noktasında söz verdiği belirtildi.

 

Serkan YILMAZ