Sağlık çalışanlarına Vali morali

  • KEAH’ta sağlık çalışanlarıyla bir araya gelen Vali Avni Çakır, kendisinin de bir doktor babası olduğunu hatırlattı ve “Virüse karşı adeta bir kurtuluş savaşı veriyoruz. Sağlık çalışanlarımız olarak salgına karşı göğüs göğüse, canla başla verdiğiniz bu amansız mücadeleyi çok çok iyi biliyorum. Salgınla mücadelede n ön safta büyük bir fedakarlıkla çalışan siz sağlık çalışanlarının emeği her türlü takdirin üzerindedir” dedi.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesini (KEAH) ziyaret eden Vali Avni Çakır, çalışanlara salgının başlangıcından bu yana gösterdikleri özverili hizmet nedeniyle teşekkür etti.

Başhekim Prof. Dr. Zafer Ergül’den, KOVİD-19 ve hastaneyle ilgili son durum hakkında rapor aldıktan sonra hastanenin konferans salonunda çalışanlara hitap eden Çakır şunları söyledi:

“Bende bir doktor babasıyım. Dünyada olduğu gibi ülke olarak biz de virüse karşı adeta bir kurtuluş savaşı veriyoruz. Sağlık çalışanlarımız olarak salgına karşı göğüs göğüse, canla başla verdiğiniz bu amansız mücadeleyi çok çok iyi biliyorum.

Sağlık çalışanlarımıza yapılan duaları unutmayın. İnşallah, maskeleri atacağımız günler çok uzaklarda değildir.

Dünyada ve ülkemizde insan sağlığını olumsuz etkileyen KOVİD-19 salgını ile milletçe mücadelemizde en ön safta büyük bir fedakarlıkla çalışan siz sağlık çalışanlarının emeği her türlü takdirin üzerindedir. Bu gayretli özverili mücadelenizden dolayı tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül, ziyaretle ilgili olarak “Bir doktor babası olan Sayın Valimiz Avni Çakır’a hastanemize yaptığı anlamlı ziyaretinde sağlık çalışanlarımıza verdiği güç ve desteklerinden dolayı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.