Dev yarışlar için geri sayım

7 Şubat’ta yapılacak Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışları’nın provası 5 Şubat'taki Kros İl Birinciliği ile yapılacak.

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışları 7 Şubat’ta Kadı Dağı’nda yapılacak.Türkiye Atletizm Federasyonu’nun koordinatörü Can Korkmazoğlu, dün Kastamonu GSİM’de İl Müdürü Erdoğan Akbıyık, Spor Şube Müdürü Adem Keloğlu ve Atletizm İl Temsilcisi Suat Çetinkaya’nın da katıldığı toplantıda yarışlarla ilgili son bilgileri verdi.
Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışları, 7 Şubat Pazar günü Kastamonu'da düzenlenecek. ( Yusuf Çelik - Anadolu Ajansı )15 ülkeden 33 kulübün katılacağı yarışlar için 300’e yakın sporcu ve idarecinin Kastamonu’da olacağını söyleyen Can Korkmazoğlu, ev sahibi Türkiye’den de 4 kulübün yarışlara katılacağını açıkladı.
Korkmazoğlu, “Ülkemizi yarışlarda, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Fenerbahçe, Kocaeli Darıca Belediyespor ve Bursa Belediyespor temsil edecek. Biz bu dört takımın en az üçünden şampiyonluk bekliyoruz. Bireysel olarak da 8-9 atletimizin kürsüye çıkmasını ümit ediyoruz. Avrupalı delegasyonun da beğendiği bir parkurumuz var Kastamonu’da. Rakım bin 100 metre, biraz zorlayıcıdır. Güzel bir mücadele olacak. Sayın valimizin, belediyemizin, gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğümüzün çalışmalarıyla boş bir araziyi harika bir Avrupa şampiyonası alanına çeviriyoruz. 7 Şubat Pazar günü çok güzel, renkli bir organizasyon olacak. Çok insanın emeği var, inşallah bu emeklerin karşılığını almış olacağız” dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık ise Kastamonu olarak uluslararası organizasyon yapma konusunu Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışları ile tescil etmiş olacaklarını söyleyerek, “Konum itibariyle uluslararası kriterleri de yakaladığımız pistimiz havaalanına 2 kilometre uzaklığında. Bunu Kastamonu için bütün samimiyetimle belirtmek istiyorum ki, sportif organizasyon bazında uçaktan indiğinizde 5 kilometre sonra otelinize, 3 kilometre sonra pistinize ve hatta 25 kilometre sonra da kayak merkezine gidebileceğiniz bir yer olduğunu zannetmiyorum. Bu nedenle Kadıdağı mevkii, spor organizasyonları ve spor tesisleşmesi açısından mükemmel denilebilecek bir yer” diye konuştu.
7 Şubat Pazar günü düzenlenecek ve 10.00 – 14.00 saatlerinde gerçekleştirilecek yarışlarda, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Belçika, Britanya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, İspanya, İsveç, İsviçre, Litvanya, Lüksemburg, Norveç, Portekiz ve Yunanistan’dan 188 sporcu ter dökecek.
Şampiyona öncesinde parkurda Kulüplerarası Kros İl Birinciliği düzenlenecek. 5 Şubat Cuma günü gerçekleştirilecek olan ve Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Yarışları için parkur deneme niteliği de taşıyan yarışlarda 1000 metre Küçük Kız, 1500 metre Küçük Erkek, 1500 metre Yıldız Kız ve 3000 metre Yıldız Erkek kategorilerinde mücadeleler verilecek.

 

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışları, 7 Şubat Pazar günü Kastamonu’da düzenlenecek. ( Yusuf Çelik – Anadolu Ajansı )