DEVA’da 3 ilçe kongresi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA). İnebolu, Taşköprü ilçelerinin ardından Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçe kongrelerini de gerçekleştirdi.

Abana’da Yavuz Kalaycı, Bozkurt’ta Rasim Kurt, Çatalzeytin’de Hasan Arslan ilçe başkanı seçildi.

Kongrelere İl Başkanı Av. Hüseyin Canal ve il yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra söz konusu ilçelerin CHP, İYİ Parti, Genç Parti ilçe başkanları da katıldı.

Çatalzeytin kongresinde konuşan İlçe Başkanı Hasan Arslan, “Kendini yenileyemeyen, halkımızın ihtiyaçlarına duyarsız kalmış bir siyaset anlayışı ile Türkiye´nin yola devam etmesi artık mümkün değildir. Bugün yepyeni kadrolarla tertemiz sayfalar açmanın zamandır” dedi.

DEVA’nın ülkeyi en iyi şekilde yönetecek kadrolara sahip olduğunu söyleyen Arslan, “Hedefimiz işsizlik, düşük istihdam ve yoksullaşma sorunları ile mücadele etmek olacaktır.  Hukukun dayanağı Türkiye Büyük Millet Meclisidir.  Bu nedenle biz güçlendirilmiş parlamenter sistem istiyoruz. Çıktığımız bu yolda birbirini dinleyen, seven, birbirimize değer veren, toplumsal dokuyu bozmayan acı sözlerden uzak,  adalet ve hukuk ikliminde, onur, nezaket ve zarafetle, samimi ve riyasız birlikteliği ülkemize hakim kılacağız” diye konuştu.