“Doğu’daki iller bizi geçti!”

  • Kastamonu OSB Başkanı Ayhan Kömeç, “Teşvik’te 2014 verileri baz alınıyor. 2014’den 2019’a kadar olan süreçte Hakkari başta olmak üzere doğu illeri bizi geçti. Onların gelir düzeyleri yükseldi” dedi.

Teşvik sisteminde bölge sınıflandırmasına ilişkin baz alınan verilere dikkat çeken Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ayhan Kömeç, bu konuda önemli mesajlar verdi.

Devlet’in yaklaşımında her şeyin güzel, ancak bir tek şeyin yanlış olduğunu kaydeden Kömeç: “Baz alınan tüm veriler 2014 yılı verileridir… 2014’den 2019’a kadar olan süreçte Hakkari ve doğu illeri bizi geçti. Onların gelir düzeyleri yükseldi, bizimkisi geçmedi” dedi.

“DİLEKÇE VERDİK”

Bu yanlışlığın düzeltilmesi adına Kastamonu OSB olarak dilekçe verdiklerini kaydeden Kömeç: “Biz tekrardan bu verilerin 2014 değil de 2019 olması için dilekçe verdik. Bunun farkına vardık, değiştirilsin dedik. Bu çalışmaları biz yaptık, birisi cevap verdi mi, vermedi. Kastamonu için uğraşıyorlarmış. Laf üretiyorlar Kastamonu için. Biz gerçekten çalışıyoruz ve takip ediyoruz. Kastamonu’yu seviyorum sözlerine kimse girmesin” dedi.

“SÖZ ALDIK”

Dilekçelerine ilişkin dönüşün olduğunu kaydeden Kömeç: “Teşvik noktasındaki çalışmalarımızın önümüzdeki yıl için değerlendirileceği noktasında söz aldık. Öbürleri uyuyorlar, bolca gazetelerde manşet oluyorlar” diye konuştu.