Başkan Blasio’dan Melikşah Soytürk’e övgü

New York Eyaleti Belediye Başkanı Bill de Blasio, pandemi nedeniyle vatandaşlarını küçük işletmelerden alış veriş yapmaya ve onları ayakta tutmaya davet ederken,kendisine ilham verdiğini söylediği Kastamonulu ressam Melikşah Soytürk’ü örnek gösterdi.

Blasio, halka sesleniş konuşmasında “Sizlere muhteşem bir hikayeden bahsedeceğim” dedi ve Soytürk’ün pandemiyle birlikte okulundaki işinden olduktan sonra dükkan açıp resimlerini satmaya başladığını, bu eserlerin hepsinin çok güzel ve kalpten etkileyici olduğunu söyledi.

New York Eyaleti Belediye Başkanı Bill de Blasio, pandemi nedeniyle vatandaşlarını küçük işletmelerden alış veriş yapmaya ve onları ayakta tutmaya davet ederken, kendisine ilham verdiğini söylediği Kastamonulu ressam Melikşah Soytürk’ü örnek gösterdi.

Kastamonulu işadamı Ali Soytürk’ün oğlu olan ve New York’ta Kingsborough College Üniversitesi’nde hocalık yapan Melikşah Soytürk, dünyayı saran koronavirüs pandemisi nedeniyle işini kaybedince New York Brooklyn’deki bir dükkanda resimlerini satışa sundu.

Melikşah Soytürk ile işyerinde karşılaşan Belediye Başkanı Bill de Blasio, haftalık etkinlik programında milyonlarca New Yorkluya seslenirken şunları söyledi:

“Sizlere muhteşem bir hikayeden bahsedeceğim. Bana ilham veren, tanıştığım birinden bahsedeceğim. İsmi Melikşah Soytürk. Kingsborough College Üniversitesi’nde öğretmendi. Kovid yüzünden işini kaybetti. Ama sanat tarafıyla bir şeyler yapmış ve kendi ürettiği eserlerini Brooklyln’de yerel bir dükkanda satıyor.

Soytürk, Türkiye’den gelmiş ve bu resimler New York hakkında ve çok güzeller. Sanatçı New York’u derinden seviyor ve resimler çok renkli, hepsi kalpten etkileyici.

Bizim böyle güzel hikayelerimiz var. Bu hikayenin sahiplerine destek vermek zorundayız. Onlardan alışveriş yapmalıyız” dedi.