Dr. Atıf Uğurlu’dan açıklama

DR. ATIF UĞURLU

Hastanemiz, FETÖ kumpasıyla kapanmak durumunda kalmasaydı, ileri inceleme yöntemleriyle çok sayıda hasta sağlığına kavuşacaktı.”

Uğurlu Royal Hospital’ın açılma süreci Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, Belediye Başkanı Sayın Tahsin Babaş tarafından  yürütülmekte olup, kısa süre sonra açılacağını ümit etmekteyim.”

Dr. Atıf Uğurlu, yerel basında geçen hafta yer alan, “kansız ağrısız kalp anjiyosu incelemesi” haberi üzerine yaptığı açıklamada, aynı incelemenin bundan yedi yıl önce Özel Uğurlu Hastanesinde Kardiyolog Prof. Dr. Nasıh Nazlı ve Radyolog Dr. Savaş Karakoç yönetiminde yapılmaya başlandığını hatırlattı ve bunun canlı tanığının Kastamonu’da halen çalışmakta olan doktorlar olduğunu belirtip, “Yine ilk hastamız olan Adil Ataulusoy İncelemeden hemen sonra kalp ameliyatı geçirmiş olup halen sağlıklı yaşamını sürdürmektedir” dedi.

Dr. Uğurlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Özel Uğurlu Hastanesinin devamı olarak açılan Uğurlu Royal Hospital, Fetö kumpasında kapanmak durumunda kalmasaydı benzer ileri inceleme yöntemleriyle bugüne kadar on binlerce kalp-damar, kanser ve diğer başka hastalıklar teşhis ve tedavi edilebilecekti. Gerek Kastamonu ve çevresi ile yurtiçi gerekse de sağlık turizmi yoluyla yurtdışı çok sayıda hasta sağlığına kavuşacaktı.

Fetö kumpasıyla kapanmak durumunda kalan Uğurlu Royal Hospital’ın açılma süreci Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, Belediye Başkanı Sayın Tahsin Babaş tarafından   yürütülmekte olup, kısa süre sonra açılacağını ümit etmekteyim.

Uğurlu Royal Hospital açıldığında ileri tetkik ve tedavi yöntemleriyle uluslararası standartlarda sağlık hizmetleri  sunulmaya yine devam edecektir.”