Gürsel Tekin’den hodri meydan

CHP İstanbul Milletvekili ve eski Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, dün şehrimizde düzenlediği basın toplantısında, Herkes şu anda tehdit ve baskı altında. Artık siyasetçiler de tehdit ve baskı altında. Muhalefet derdest edildi yetmedi, ana muhalefeti tehdit edebilecek boyuta geldi durum” diye konuştu.

Tekin, gündemdeki konuya da değindi ve “Elbette kimsenin gücü yetmez ana muhalefet liderine dokunabilmeye. Daha öyle bir güç anasının karnından doğmadı. Yüreğiniz yetiyorsa hodri meydan, Kılıçdaroğlu orada. Dokunun da görün. Bu tehditlerle, şantajlarla, raconlarla memleketi yönetmek mümkün değil” dedi.

 

CHP İstanbul Milletvekili ve eski Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, dün Kastamonu’yu ziyaret etti.

Tekin, partisinin İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çok sorunlu ve sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini söyleyen Gürsel Tekin, “İçerde ve dışarda gerilimler artıyor. Toplumsal olarak çok ciddi sorunlarımızın olmasına rağmen; işsizlik gibi, yoksulluk gibi, yolsuzluk gibi çok temel sorunlarımız varken, bunları ne yazık ki konuşma fırsatı bile bulamıyoruz. Herkes şu anda tehdit ve baskı altında” dedi.

“KILIÇDAROĞLU’NA

DOKUNUN DA GÖRÜN”

Şu anki süreçte artık siyasetçilerin de tehdit ve baskı altında olduğunu söyleyen Gürsel Tekin, “Muhalefet derdest edildi yetmedi, ana muhalefeti tehdit edebilecek boyuta geldi durum. Elbette kimsenin gücü yetmez ana muhalefet liderine dokunabilmeye. Daha öyle bir güç anasının karnından doğmadı” diye konuştu.

CHP’nin savaş meydanlarında kurulmuş bir siyasi parti olduğunu belirten Gürsel Tekin, şöyle konuştu:

“Cumhuriyet Halk Partisinin liderine, kendi kirli medyasında bir operasyonel haber yaparak, şantaj ederek, acaba nasıl sindirebilirim, önümüzdeki günlerde demokrasi, hukuk, adalet arayışı konusundaki taleplerini nasıl sindirebilirim tehditlerine CHP’nin boyun eğmesi mümkün değil. Yüreğiniz yetiyorsa hodri meydan Kılıçdaroğlu orada. Dokunun da görün. Bu tehditlerle, şantajlarla, raconlarla memleketi yönetmek mümkün değil.”

“İŞ RACON

KESMEYE

KADAR GELDİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2014 yılında tekelci anlayışa son vereceğine dair açıklamalarının olduğunu video görüntüleri eşliğinde dile getiren İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Cumhurbaşkanı bu konuşmayı partisinin kuruluş yıldönümünde yapmıştı. Lider oligarşisine son vereceğini belirtiyor, ‘Sadece parti içi demokrasi değil, aynı zamanda bütün siyasi partiler milletin denetimine açık olacak’ diyordu. İş oralardan şimdi racon kesmeye kadar geldi. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, ‘Bu anayasa sorunlu, tek adam anayasasıdır. Bu anayasayı tek insana teslim ederseniz, sonuç racon kesmeye kadar gelir’ demişti. Ve sonuç ortada” şeklinde konuştu.

“SORUN YARATAN İKTİDAR,

MİLLETE GİTMELİDİR”

Hükümetlerin varlık sebeplerinin sorun yaratmak değil sorunları çözmek olduğunu söyleyen Milletvekili Gürsel Tekin, “Ne yazık ki hükümet, uzun süre sorun çözmekten ziyade sorun yaratır hale geldi. Sorun yaratan bir hale gelen iktidar, derhal en kısa süre içerisinde millete gitmelidir. Aksi takdirde büyüyecek sorunların altından kalkamayacaktır. Aksi taktirde ülkeye yüklenecek maliyetlerin ne kadar ağır olacağını tahmin bile edemezsiniz. Ortak akıl ortadan kaldırılmış. Tek adamın iki dudağı arasında kararların alındığı ortada. Dış politikada alınan kararların bugüne kadar ne kadar ağır maliyetler yüklediğini hepimiz biliyoruz” dedi.

“MEMURA VERİLEN

ZAM ÇOK KOMİK”

Memur zamları konusuna da değinen Gürsel Tekin, şunları söyledi:

“Gerçekten çok komik. Bunu telaffuz etmek bile ayıptır. Aslında hamu harcamalarına bakmamız gerekiyor. Kamu harcamalarının ne kadar yüksek oranda olduğunu, özellikle dünyanın hiçbir yerinde görülmedik kadar parlamentoda ve hükümetin kullandığı araçlara bakmamız lazım. Mesela son günlerde bir başka kavga var. Almanya, Hollanda kavgası var. Sevgili AK Partili kardeşlerim size sesleniyorum. Elinizi vicdanınızın üzerine koyun, öyle karar verin. Daha yeni TBMM Başkanı Alman arabası aldı. Çocuklarının şirketleri Almanya’da, Hollanda’da da olacak. Ama dönecekler insanlara da caka atacaklar. Bu ikiyüzlülükten kurtulun. Kamu harcamalarına baktığınızda kamu harcamalarının ne kadar yüksek olduğunu göreceksiniz. Bu kadar yüksek kamu harcamalarının olduğu yerde elbette memura da emekliye de sıranın gelmesi mümkün değildir.”

“YOLSUZLUK VARSA

YOKSULLUK VAR”

Türkiye genelinde olduğu gibi Kastamonu’da da hiç bir şeyin değişmediğini söyleyen Gürsel Tekin, “Yıllardır mevcut iktidara oy verdiler. Ne değişti kaderinizde. Ben inanıyorum ki Türkiye’de olduğu gibi Kastamonu’da da çok sayıda esnaf kepenk kapatmıştır. Kastamonu’da büyük olasılıkla icra daireleri çoğalmıştır, işsizlik çoğalmıştır. Bütün bunların kaderini değiştirebilecek tek irade ancak ve ancak CHP’dir. Çünkü yoksulluğu ortadan kaldırmak istiyorsanız, yolsuzluğu ortadan kaldıracaksınız. Hangi ülkede yolsuzluk varsa, o ülkede yoksulluktan kurtulmamız mümkün değildir” dedi.

“AKŞENER’İN PARTİSİNE

CHP’DEN GİDEN OLMAZ”

MHP’den ayrılarak yeni parti kuracağını açıklayan Merak Akşener’in partisine CHP’den herhangi bir katılım olacağını düşünmediğini de söyleyen Gürsel Tekin, “CHP kale gibidir her zaman, kimse partimizden kopmaz, kimse partimizi de yıkamaz” dedi.