Dualarımız Mehmetçik’le

AFRİN HAREKATI KAPSAMINDA HATAY'IN HASSA İLÇESİNDEKİ SINIR BİRLİĞİNE SEVK EDİLEN ASKERLER KÖYLÜLER TARAFINDAN TÜRK BAYRAKLARI VE TEZAHÜRATLARLA KARŞILANIP DUALARLA UĞURLANDI. (NURİ PİR/HATAY-İHA)

Türk Ordusu’nun, Suriye’nin Türkiye sınırı yakınlarındaki terörist unsurlara yönelik olarak başlattığı Afrin merkezli “Zeytin Dalı Harekatı” sürüyor. Hava harekatıyla başlayan operasyonda kara birliklerimiz de Suriye topraklarına girip, ilerlemeye ve temizliğe başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika’nın 5 bin TIR’ın dışında 2 bin civarında uçakla silah ve mühimmatı da Afrin’e yerleştirdiğini belirterek, “Biz bütün bunları kaydettik. Bunların takipçisi olarak durdur, durduk, durduk. Bir gece ansızın vurduk. Ama işimiz çok. Daha yapacağımız çok şey var. Bütün mesele, Afrin’i gerçek sahiplerine teslim etmek” dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da , Genelkurmay Harekat Merkezi’nden Zeytin Dalı Harekatını gerçekleştiren Mehmetçiğe seslenerek, “Afrin bölgesinde PKK, KCK, YPG, PYD ve DEAŞ mensubu teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkının bunların baskı ve zulmünden kurtulmasını sağlamak üzere Zeytin Dalı Harekatını başlatıyoruz. Yolunuz bahtınız açık olsun” diye seslendi.