Dursun Ergin güven tazeledi

Kastamonu Oto Tamircileri Sanatkarları Esnaf Odası başkanlığına yeniden seçilen Esnaf Kefalet Başkanı Dursun Ergin, “Kastamonu Merkez Esnaf Kefalet Kooperatifimizinhem kurumsallaşma, hem de kredi kullandırma bakımından Türkiye’deki bin civarında kooperatif içersinde ilk 20’de olması Kastamonu esnafının ve siz üyelerimizin eseridir” dedi.

Kastamonu Oto Tamircileri Sanatkarları Esnaf Odası Olağan Kongresi dün yapıldı, seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Dursun Ergin tekrar seçilerek güven tazeledi.

Toplam 423 delegesi bulunan Oto Tamircileri Sanatkarları Esnaf Odası’nınkongresine Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, İl Genel Mecilsi MHP Grup Başkanı İlhan Bozahmetoğlu, S.S. Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Sirkecioğlu da katıldı.

Divan Başkanlığı’nı Gıda Maddeleri İmal ve Satıcıları Odası Başkanı Ufuk Dravor’un yaptığı kongrede yeniden başkanlığa seçilen Dursun Ergin’in yönetiminde şu isimler yer aldı: Mehmet Sakin Özenci, Mehmet Koç, Mehmet Emin Avcı, Ertan Çetinkaya, Veli Acar ve İrfan Davutoğlu.Denetim Kurulu da Orhan Kırcıoğlu, İsa İpek ve Hüseyin Yağızoğlu’ndan oluştu.

Dursun Ergin’in konuşması

Açılış konuşmasını yapan Dursun Ergin, şunları söyledi:

“2005 yılında sanayi esnafımıza biz yönetici olarak sizlere hizmet etmek istiyoruz dedik. Sizlerde bize omuz ve destek verdiniz, 2005 yılının Kasım ayında sizleri termsil etme imkanı bulduk. O süreçten bu tarafa da çalışmalrımızı sürdürüyoruz. O zamandan bu zamana kastamonu’da belki de ilk defa cep telefonları üzerinde mesaj sistemini üyelerimize uygulayan da biz olduk. Bu çalışmayı da uygulamaya başladık. Yine kan gruplarını da tesbit ederek kan sıkıntısı konusunda da üyelerimize ve ihtiyaç sahiplerine bu konuda da katkı veriyoruz. Sanayimizde Madeni Eşya Odası, Ağaç İşleri Odası ve bizim odamızla birlkikte esnaf dualarımızı da burada yaparak bu geleneğimizi da önemli günlerimizde yapyır ve yaşatıyoruz. Yine esnaflarımızın diğer illerde yapılan çalışmaları ve üretimleri görmeleri içinde gezi düzenliyoruz, bazı fuarlara da getiriyor, bundan da sanayi esnafımız çok istifade ediyorlar.

Sizlerin verdikleri güçlerle bu odaların üst kuruluşunda da görev yapmayı Cenab- ı Allah’ımız nasip etti. Kastamonu’daki bütün esnaflarımızın sorunlarını da her ay konfedearsyondaki toplantılarında dile getirme fırsatı da buluyoruz.

Yine Kastamonu Merkez Esnaf Kefalet Kooperatifimiz Türkiye’deki bin civarında kooperatif içersinde ilk 20’ye giren hem kurumsallaşma adına hemde kredi kullandırma adına ilk 20’nin içersinde olması, bu da Kastamonu esnafının ve siz üyelerimizin eseridir. Bizler hiç mahçup olmadan da işerimizi yürütüyoruz. Bunları yaparken de her zaman yanımızda olan Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza ve tüm destek verenlere de buradan Odamız adına çok teşekkür ediyorum.Yine genel kurulumuza katılan üye ve konuklarımıza da teşekkür ediyorum.”