İnebolu yarım saat yakınlaşacak

Milletvekili Murat Demir,1.8 milyar lira bedelli Kastamonu-İnebolu karayolu projesinin  projenin tamamlanmasıyla birlikte şu an 87 kilometre olan yolun 71 kilometreye düşeceğini, toplam sürede ise 34 dakikalık bir kısalma olacağını açıkladı.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Türkiye’nin Kuzey-Güney aksının en önemli noktalarından olan Kastamonu – İnebolu karayolunda başlatılan çalışmaları yerinde inceledi.

1,8 milyar TL proje bedeliyle Kastamonu’nun aldığı en büyük ulaşım yatırımları arasında yer alan Kastamonu İnebolu karayolunun Ersizlerdere Asma Köprüsü ve Tünel şantiyelerinde incelemelerde bulunan Milletvekili Murat Demir, projenin tamamlanmasıyla birlikte 87 kilometre olan Kastamonu-İnebolu yolunun 71 kilometreye düşeceğini, toplam sürede ise 34 dakikalık bir kısalma olacağını açıkladı.

Projenin Türkiye ekonomisine akaryakıt, zaman ve maliyet olarak katkısının ise yılda 10 milyon TL olacağını söyleyen Milletvekili Murat Demir, “Ersizlerdere Asma Köprüsü bu coğrafyanın ve projenin en güzel gerdanlığı olacak. 490 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğindeki köprü 112 metre ayak yüksekliğinde Gergin Eğik Askılı yöntemiyle inşa edilecek” dedi.

Murat Demir, kendisini proje hakkında bilgilendiren Karayolları Kontrol Şefi Hüseyin Maral’a, Etüt Proje Şefi Kenan Çelik’e, Tüneller Şefi Deniz Göçen’e, Saha Şefi Ali Rıza Terbıyık’a, Teknik Ofis Şefi Cemal Aydın’a da teşekkür ettiğini söyledi.