"Emeklerimizin karşılığını alıyoruz"

 

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Ziraat Türkiye Kupası kuralarını değerlendirdi. Hafızalardan kolay kolay silinmeyecek Kasımpaşa galibiyeti sonrasında Kastamonuspor 1966’nın yeni başarılara imza atmaya hazırlandığını söyleyen Tahsin Babaş, “Bu başarı harcanan emeklerin ve yapılan yatırımların bir karşılığıdır. Nihayet yatırımlarımız ve emeklerimiz karşılığını bulmaya başladı” diye konuştu.

Kastamonu şehrinin tam bir futbol kenti olduğunu herkese göstereceklerini söyleyen Belediye Başkanı Babaş, “Kupada ilk karşılaşmamıza İzmir deplasmanında Karşıyaka karşısında çıkacağız. Ondan bir hafta sonra ise ülke futbolunun en büyük takımlarından bir tanesi olan ve kadrosunda dünya yıldızlarını barındıran Galatasaray’ı konuk edeceğiz. Ardından Akhisar ile oynayacağımız mücadelede çok zorlu ve bir o kadar da renkli bir maç olacak. Biz özellikle Süper Lig takımlarını Kastamonu’da ağırlamaktan memnuniyet duyacağız” dedi.

Asıl hedeflerinin lig şampiyonluğu olduğunu söyleyen Başkan Babaş, “Kupadaki karşılaşmalar şehrimizin tanıtımı açısından önemli. Ancak bizim gerçek hedefimiz lig şampiyonluğudur. Şehir olarak başarılara hazırız” diye konuştu.

Grup mücadelelerinin tanıtım açısından Kastamonu için çok büyük bir vitrin olacağına da dikkat çeken Babaş, “Gruplar aşamasındaki tüm mücadelelerimiz ulusal kanaldan canlı olarak yayınlanacak. Önümüzdeki günlerde futbol camiası Kastamonu ve Kastamonuspor adını çok daha fazla duyacak. Özellikle sahamızda oynayacağımız Galatasaray maçı takımımız ve şehrimiz için çok önemli bir sınav olacak. Kupa maçları genel olarak ilimizin tanıtımına çok büyük katkı yapacak. Şehir olarak bu mücadelelere hazır olmayız. Bu maçlar sadece bir spor müsabakası değil, aynı zamanda bir kültürün yeşil sahalara olan tezahürüdür. Kastamonu için çok iyi bir vitrin olacak kupada şehir olarak bütünleşip takımımızı desteklemeli ve şehrimize gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamalıyız” dedi.